Конспек уроку дасть можливість ознайомити учнів з поняттями «динамічний стереотип», «навички», «звички»; формувати позитивні звички людини та вміння робити висновки і приймати рішення
Тема: Динамічний стереотип. Навички і звички
Мета: Ознайомитися з поняттями «динамічний стереотип», «навички», «звички»; формувати позитивні звички людини, вміння робити висновки та приймати рішення
Тип уроку: комбінований
Обладнання: фотографії, малюнки, комп’ютерна підтримка уроку
Хід уроку.
І.Організаційний момент. (5 хв.)
Привітання з хорошим днем, обмін гарним настроєм, налаштування на позитивне сприйняття матеріалу. Епіграф уроку «Прагнемо вдосконалити себе».
Учитель.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів (5 хв.)
Спробуємо написати яку – небудь фразу спочатку лівою, а потім правою рукою. Чи відчували ви певні незручності, коли це робили незвичною для вас рукою. Як ви вважаєте, чому?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (обговорення і формування схеми) (10 хв.)
1.
2. Робота в групах і міні групах (10 хв)
Що лежить в основі вироблення навичок і звичок?
Як формуються навички і звички?
Навести приклади з власного життя
І група «Навички»
ІІ група «Звички»
Навички слід відрізняти від звички. Якщо навичка формується в ході систематичних вправ, під час яких вона розвивається й удосконалюється, то звичка зявляється при простому багаторазовому повторенні однієї й тієї самої дії впродовж біль – менш тривалого часу.
ІV. Підведення підсумків. (5 хв)
Сформулювати сходинки формування навичок та звичок
V. Оцінювання роботи груп (3хв )
VI Рефлексія уроку. (5 хв.)
Що вивчали на сьогоднішньому уроці?
Дайте пораду своїм товаришам щодо ведення здорового способу життя.
VII. Домашнє завдання. (2 хв.)
Вивчити & Підготувати пам’ятки з рекомендаціями щодо ведення здорового способу життя, а саме пораду «Як сказати: «Ні!», «Як кинути палити.»