10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація на тему: "Міський та сільський пейзаж"

Про матеріал
У міських і сільських пейзажах художники розкривають особливості забудови, зображають вулиці, площі, сквери. Картини, створені митцями багато століть тому, дають нам можливість побачити архітектуру старовинних міст і сіл, ознайомлюють з епізодами життя їхніх мешканців. Різновидом міського пейзажу е архітектурний пейзаж — картина, малюнок або гравюра із зображенням реальної або уявної архітектури в навколишньому середовищі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема 7. Міста і села в пейзажі У міських і сільських пейзажах художники розкривають особливості забудови, зображають вулиці, площі, сквери. Сілівоненко К.О.вчитель образотворчого мистецтва

Номер слайду 2

Дмитро Даніш. Міський пейзаж Тарас Шевченко. Комора в Потоках Різновидом міського пейзажу е архітектурний пейзаж — картина, малюнок або гравюра із зображенням реальної або уявної архітектури в навколишньому середовищі. У міському індустріальному пейзажі голови им є зображення промислових споруд — заводів, фабрик тощо

Номер слайду 3

Поліна Рыбакова. Сербія. Петроварадін Микола Глущенко. Монмартр. Сакре-Кер Роздивіться міські й сільські пейзажі, порівняйте старовинну архітектуру із сучасною. Проаналізуйте, як у картинах застосовано лінійну та повітряну перспективу. Лінійна перспектива — зображення предметів на площині відповідно до зорового сприйняття їх у просторі; побудова такого зображення за допомогою ліній, що сходяться на горизонті в одній точці.

Номер слайду 4

Різновид архітектурного пейзажу — ведута — набув популярності в Італії у XVIII ст. Високим мистецтвом зробив ведуту відомий італійський художник Каналетто (Джованні Антон і о Каналь), який зображав панорами Венеції з численними каналами. Картини художника вирізняються документальною точністю рисунка, довершеністю перспективної побудови. Твори приваблюють світловими та повітряними ефектами, оригінальністю композиційних рішень. Побутові епізоди, події міського життя надають пейзажу правдивості. Художник застосовує в картинах стафож — невеликі зображення людей і тварин, що допомагають уявити реальні розміри споруд.

Номер слайду 5

Стафаж — другорядні елементи композиції; у пейзажному живописі — невеликі фігури людей і тварин, зображені для пожвавлення та прикрашання краєвиду. Ведута — різновид пейзажу із документально точним зображенням певної місцевості або міста з архітектурою в навколишньому середовищі, нерідко із водоймою та застосуванням стафажу.

Номер слайду 6

Точка сходження — уявна точка на лінії горизонту, у якій при побудові лінійної перспективи сходяться всі паралельні лінії, спрямовані вглиб простору.

Номер слайду 7

Опишіть зображений сільський пейзаж. Поміркуйте, до якого літературного або музичного твору він міг би стати ілюстрацією.

Номер слайду 8

Багатошаровий олійний живопис — різновид техніки живопису, що передбачає послідовне виконання картини в кілька етапів. Між цими етапами художники роблять перерви, поки фарби цілком не висохнуть. Таким чином створюється прозорість олійного живопису, що збагачує колорит картини і створює відчуття глибини простору. Секрети художніх матеріалів і технік. Олійний живопис Олійний живопис — живопис фарбами, у яких зв'язувальною речовиною є горіхова, лляна, соняшникова олії та лаки. Застосовується у станкових творах (живопис на полотні, дереві тощо), а також у монументальних (настінних) розписах.

Номер слайду 9

Практичне завдання Намалюйте міський або сільський пейзаж (гуаш). Поради Придумайте образ міста чи села, який хочете зобразити. Спочатку виконайте пошукові ескізи та визначте, що буде зображено в центрі, на передньому і дальньому планах. Для того щоб передати простір, застосуйте лінійну і повітряну перспективу. Доберіть відповідний колорит.

ppt
Додано
31 жовтня 2019
Переглядів
2117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку