Презентація на тему:"О. Довженко Ніч перед боєм. Образи Діда Платона і Савки.Їхній моральний урок для солдатів"

Про матеріал

Авторська розробка матеріалу до уроку, а саме презентація на тему:"О. Довженко Ніч перед боєм. Образи Діда Платона і Савки.Їхній моральний урок для солдатів".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

О. П. Довженко«Ніч перед боєм»Образи дідів Платона і Савки, їхній моральний урок для солдатів

Номер слайду 2

Мета урокуучити визначати роль образів-персонажів у розкритті ідейного змісту твору та авторської позиції; розвивати вміння сприймати й осмислювати художній твір, логічне мислення, зв'язне мовлення; виявляти основні проблеми, порушені в оповіданні; виховувати почуття патріотизму, відданості Батьківщині.

Номер слайду 3

Епіграф уроку ЛИШЕ СИЛЬНИМ ДАНО ПРАВО НА БЕЗСМЕТРЯ

Номер слайду 4

Мозковий штурм Що означає слово «героїзм»?Яку людину можна назвати героєм?Якими рисами характеру наділений герой?Що означає слово «подвиг»

Номер слайду 5

Академічний тлумачний словник. Героїзм - найвище виявлення самовідданості й мужності у виконанні громадського обов'язку. Герой - видатна своїми здібностями і діяльністю людина, що виявляє відвагу, самовідданість і хоробрість у бою і в труді. Подвиг - самовіддана діяльність, поведінка, викликана глибоким почуттям

Номер слайду 6

Сенкан до слова «герой»Людина. Сильна, смілива. Любить , розуміє, дієГотова пожертвувати власним життям. Герой

Номер слайду 7

Якою ви собі уявляєте людину-героя?

Номер слайду 8

Кого , на вашу думку, можна назвати героєм у оповіданні «Ніч перед боєм»?Чи відповідають діди Платон і Савка вашим уявленням про героїв?

Номер слайду 9

Портретна характеристика персонажів. Платон Півторак - суворий і красивий. Савка - Він був маленький, з підстриженою борідкою. Був би він сильно схожий на святого Миколу-угодника, коли б величезна, мов коров'ячий кізяк, стара кепка не лежала у нього на ушах…

Номер слайду 10

Ставлення Платона і Савки до війни. Платон Півторак:…вірив у нашу перемогу. Він був (…) живим грізним голосом нашого мужнього народу. Шутка сказать, скільки землі доведеться одбирати назад. А це ж усе кров!А страдати ніколи! А треба, щоб усякий міг, коли ворог суне. А жаль — це не ваше занятіє. Перемагають горді, а не жалісливі!

Номер слайду 11

Савка:... Це ж усе доведеться забирать назад!Чим же далі ви тікаєте, тим більше крові проллється! Та не тільки вашої, солдатської, а й материнської, й дитячої крові.

Номер слайду 12

Ставлення дідів до смертіЧого вони так тієї смерті бояться? Раз уже війна, так її нічого боятися. (Платон)Уже, казав той, ні в танку не сховаєшся, ні в печі не замажешся. (Савка)Вони були сміливі, діди оті, сердиті і не боялися смерті. (Петро Колодуб)

Номер слайду 13

Ставлення до відступу військ. Тікаєте, бісові сини? Щось ви, хлопці, не той, не як його, не туди неначе йдете (...) Одежа ось нова, і торбочки, і ремні, еге, і самі ось молоді, а звертаєте неначе не туди, га?!Душа несерйозна, розбалувана…Не вміли шануватися, так уж повезем, тікайте, чорт вашу душу бери... Не вміли битися. От тобі і відступ. Скільки літ їх учили, ти подумай, Платоне. А вони тікають.

Номер слайду 14

Порада солдатам. Не з тієї пляшки наливаєте. П'єте ви, як бачу, жаль і скорботи. Марно п'єте. Це, хлопці, не ваші напої. Це напої бабські. А воїну треба напитися зараз кріпкої ненависті до ворога та презирства до смерті. Ото ваше вино. А жаль — це не ваше занятіє. Жаль підточує людину, мов та шашіль. Перемагають горді, а не жалісливі!

Номер слайду 15

По сухому темному його лицю текли сльози і падали в Десну.

Номер слайду 16

Моральний урок солдатам. Петро Колодуб:…де б я не був, як би не гули навколо мене ворожі вихори, їм ніколи вже не затушить того вогню, що викресав з мене колись у човні дід Платон... Що наше життя? Що наша кров, коли страждає вся наша земля, увесь народ?

Номер слайду 17

Літератураhttp://changeua.com/18-tsitat-oleksandra-dovzhenka-yaki-po tribno-prochitati-kozhnomu/ http://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=869http://sum.in.ua/s/gherojizm

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Підіпригора Олена
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Кольоса Олена
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
2 березня 2018
Переглядів
11344
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку