2 березня о 18:00Вебінар: Як казка допомагає навчати образотворчому мистецтву учнів 5-7 класів

Презентація на тему "Словосполучення. Відмінність словосполучення від речення. Головне та залежне слово в словосполученні"

Про матеріал
Презентація на тему "Словосполучення. Відмінність словосполучення від речення. Головне та залежне слово в словосполученні"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Словосполучення. Відмінність словосполучення від речення. Головне та залежне слово в словосполученні

Номер слайду 2

НАРОДНІ ОБЕРЕГИ

Номер слайду 3

А хустка в нас завжди була в пошаніУ літню спеку й люті холоди. Їх гарно так замотували пані, Як йшли до церкви, вдома, та й завжди. А літню хустку часто вишивали,Щоб гарною на голові була.І хустка людям щедро дарувала. Свій захисток від сонця і тепла. Красоткіна Н. Г

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Дослідження – спостереження. Доберіть прикметники до слів : нитка , хустина, рушник .- Як називаються такі сполучення слів?- Що точніше передає зміст поняття – слово чи словосполучення ?

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Вправа 1. Хто швидше?(Слайд 6)З поданих слів складіть прислів’я, у кожному назвіть словосполучення. Роботи, коровай, квітневої, не відкладай, то, їстимеш. Спеки, хто , в, липні, боїться, взимку, той, погріться, чим, не має. Вправа 2. Допишіть потрібні слова, щоб утворилося словосполучення. Визначте, якою частиною мови виражене кожне словосполучення. Мова(яка?)…, руки(чиї?)…, любов (до чого?)…, вдячний (кому?)…, схожа (на кого?)…, цікавитись (чим?).

Номер слайду 10

Виконайте тестові завдання. Синтаксис – це розділ мови, що вивчає.. А)звуки мовлення, Б) лесичне значення слів, В) будову словосполучень та речень.2. Укажіть словосполучення, у якому залежне слово стоїть перед головним. А) вишитий рушник, Б) цвіт яблуні, В) вересень і жовтень3. Укажіть словосполучення. А) сонце заходить, Б) хустинки та сорочки, В) відома майстриня.

Номер слайду 11

- Що називається словосполученням?- Яку структуру має словосполучення?- Який зв’язок існує між словами у словосполученні?- Які сполучення слів не є словосполученням?

Номер слайду 12

Домашнє завдання. Опр. Прарграф 38, ст.. 160 – 161; вик.впр. 398,399, ст.162 - 163

pptx
Додано
18 січня
Переглядів
892
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку