Українські народні танціВиконала: учитель музичного мистецтва. Дорофєєва Наталія Сергіївна
Номер слайду 2
Український народний танець формувався і вдосконалювався протягом віків та був тісно пов’язаний із життям народу, його побутом, працею, певним художнім смаком. Народ трепетно зберігав і розвивавкращі зразки танцювального мистецтва, передаючи від покоління до покоління.style.colorfillcolorstroke.colorfill.type
Номер слайду 3
Народні танці України. Гопа́к — традиційний український народний танець запорізького походження. Виконується солоабо групами в швидкому темпі з використанням віртуозних стрибків. Гопак виник у побуті Війська Запорозького. Гопак танцюють чоловіки й жінки, однак чоловіча партія залишається провідною.
Номер слайду 4
Народні танці України. Козачок — український масовий танець швидкого темпу, дводольного розміру. Виконується парами, рядами, солістами. Його танцювальні фігури мають багато спільного з гопаком, але характер танцю більш легкий.
Номер слайду 5
Народні танці України. Метелиця — масовий танець жвавого характеру і темпу, якийвиконують у парі, з переплетінням рук і швидким кружлянням, що нагадує снігову заметіль (метелицю). Танець супроводжується співом із жартівливими текстами.
Номер слайду 6
Аркан — старовинний український чоловічий танець, який виконують зімкнутим колом або півколом з топірцями в руках. Він є головним елементом обряду посвячення молодого гуцула в леґіні (парубки), після чого той отримував право носити топірець та підперізуватися широким паском. Народні танці України
Номер слайду 7
Вокально-хорова робота. Розучування пісні “ Гарний танець гопачок ”
Номер слайду 8
Ритмічна робота
Номер слайду 9
Підсумок уроку. Пригадайте, з якими танцями ми познайомилися Ритм яких танців вам найбільше сподобався? Що в цій музиці було особливим? Які народні інструменти виконували ці танцювальні композиції?Який характер танців? Розкажіть про це. Які засоби музичної виразності вам вдалося розпізнати у прослуханих творах? Який настрій тобі «навіяла» музика? Розкажіть про нього.