Підготував керівник туристсько-спортивного гуртка велосипедного туризму Сумського районного БДЮ на базіСеверинівської ЗОШ І-ІІ ступенів Миколаївської сільської ради Сумського району. Куценко Роман Леонідович. Види дистанцій з велосипедного туризму та їх основні перешкоди
Номер слайду 2
Зміст змагань з велосипедного туризму. Змагання з велосипедного туризму (ТВел. Т) полягають у проходженні дистанцій, прокладених як по дорогам з твердим або ґрунтовим покриттям, так і на пересіченій місцевості з природними та штучними перешкодами, а також у виконанні спеціальних додаткових етапів. Змагання проводяться на дистанціях: " Велоралі" - командні змагання; "Фігурне водіння велосипеду", "Велокрос", "Тріал" - особисті змагання з можливим командним заліком. Фігурне водіння велосипеду, велокрос, та тріал можуть бути самостійними дистанціями на змаганнях з дистанціями І та II класу, а для дистанцій III - V класу - за умови їх об'єднання в одну "Комплексну дистанцію".
Номер слайду 3
Кваліфікація змагань з велосипедного туризму{BC89 EF96-8 CEA-46 FF-86 C4-4 CE0 E7609802}Клас дистанцій змагань. Вантаж на одного учасника, чоловіка (жінку) кг. ВелораліФігурне водіння. Велокрос. Тріал. Протяжність км.не менше. Загальний набор висоти, м,*не менше. Додаткових етапів, не менше. Кількість фігур,не менше. Відстань між фігурами,м. Кількість перешкод на одному колі, не менше. Кількість перешкод, не менше. V16 (12)5080012-14**113 - 3,577 IV12 ( 9 )4060010-11**93 - 466 III8 (6)304008-9***73 - 455 II6 (5)202005-7***64 - 544І4 (3)101004-5***55 - 633
Номер слайду 4
Проходження дистанції з велосипедного туризму1) Проходження дистанцій полягає в подоланні всіх етапів з виконанням вимог, обумовлених в цих Правилах, Положенні про змагання та Умовах їх проведення.2) До змагань допускаються будь-які велосипеди з базою (відстань між втулками колес) не менш 980 мм. і багажниками для перевезення вантажу. 3) На кожній дистанції (етапі) суддівська колегія може встановлювати оптимальний та контрольний час проходження. Розрахунок оптимального та контрольного часу визначається суддівською колегією з урахуванням класу змагань і конкретних погодних умов. За перевищення контрольного часу або не проходження дистанції (етапу) команда (учасник) отримує час останньої команди (учасника) плюс штраф одна хвилина за кожний неподоланий етап. За перевищення оптимального часу накладаються штрафні бали у відповідності до цих Правил.4) Особливості проходження дистанції обумовлюються, при необхідності, Умовами проведення змагань і уточнюються при роз'ясненні або демонстрації проходження дистанції чи окремих її етапів.5) Вважається, що учасник пройшов дистанцію, якщо переднє колесо його велосипеду торкнулося лінії фінішу.6) Падінням учасника - учасник торкається землі коліном або будь-якою частиною тіла вище колін.7) Падінням велосипеда - велосипед торкається землі своїми частинами, крім коліс та педалей.8) На автошляхах, де під час проведення змагань не був перекритий рух транспортних засобів, учасники змагань керуються Правилами дорожнього рух.
Номер слайду 5
Дистанція «Велоралі» з велосипедного туризму1) Велоралі полягає у проходженні дистанції по легенді та за графіком, в якому обумовлені час руху або швидкість між контрольними пунктами, та у виконанні чи подоланні додаткових етапів. 2) Усі контрольні пункти чітко позначаються табличкою з відповідним номером і назвою.3) За годину до часу свого старту команда отримує контрольну картку з маршрутною схемою. Контрольна картка - основний документ велоралі, в якому фіксується і підтверджується проходження дистанції та етапів командою. До неї заносяться відомості про час проходження дистанції та етапів. Проходженням КП вважається момент подання контрольної картки у руки судді учасником команди. Увесь склад команди повинен знаходитися в зоні збору. За самовільне внесення учасниками записів та виправлення, а також втрату картки, команда отримує час останньої команди плюс штраф 10 хвилин. Маршрутна схема - нитка маршруту, на якій вказуються місця знаходження КП, їх орієнтири, відстань між ними, дані про додаткові етапи, перерви в русі та інші відомості про маршрут. Маршрутна схема видається у вигляді легенди - короткого пояснювального тексту у вигляді таблиці, умовних знаків (топографічних) і стрілок, які визначають напрямок руху
Номер слайду 6
Дистанція «Фігурне водіння велосипеда» з велосипедного туризму. Дистанція фігурного водіння велосипеду полягає в проходженні фігур, що розташовані на майданчику з ґрунтовим або твердим покриттям, у будь-якій послідовності. Обов'язковими фігурами для дистанцій усіх класів є: вісімка, гойдалка, колія, стоп-лінія. Довжина всієї дистанції - близько 100 м.
Номер слайду 7
Дистанція «Велокрос» з велосипедного туризму. Велокрос - це дистанція з штучними та природними перешкодами, загальною довжиною не менше 1 км, яка може складатися з одного або декількох кіл.
Номер слайду 8
Дистанція «Тріал» з велосипедного туризму. Тріал являє собою дистанцію довжиною 100-200 м. з природними та штучними перешкодами (крутий схил; яр; піщані; заболочені та інші важкопрохідні дільниці; струмки; калюжі; стовбури дерев, що лежать, тощо) по вузькому коридору (до 1,5м), утвореному природними і штучними обмеженнями (стрічки між деревами або стійками тощо).
Номер слайду 9
Визначення результатів змагань з велосипедного туризму. Результат учасника на дистанціях "Фігурне водіння", "Тріал" і "Велокрос" визначається сумою часу подолання дистанції та штрафного часу, перерахованого з балів, отриманих за технічні помилки. Сумарний результат команди на "Комплексній дистанції"може складатися з суми кращих результатів 3-х учасників. На дистанції "Велоралі " результат команди визначається сумою часу роботи на етапах, що долаються на час, та штрафного часу за технічні помилки. Штрафні бали для дистанцій "Фігурне водіння", "Тріал" і "Велокрос" рекомендується враховувати в межах 1 бал = 5 - 10 сек., а на дистанції "Велоралі" - 1 бал = 30 сек. При рівності результатів, вище місце присуджується команді (учаснику), що стартували раніше,Особисті результати можуть визначаються окремо серед чоловіків та жінок, що передбачається у конкретному Положенні. Результат команди визначається за сумою місць, що посіли учасники команди незалежно від статі. Загальний результат команди визначається за найменшою сумою місць, що вже посіла на всіх дистанціях. У випадку рівності суми місць у кількох команд, перевага надається команді, яка зайняла вище місце на дистанції "Велоралі".