Презентація на тему Виробництво деревини й паперу значення, особливості технологій та чинники розміщення підприємств. Виробництво деревини й паперу в Україні.
• Презентація до уроку 9-го класу з географії.
• Презентація містить необхідний теоретичний матеріал для уроку.
• Небагато та цікаво)
• Бажаючі можуть скачати.
Виробництво деревини й паперу значення, особливості технологій та чинники розміщення підприємств. Виробництво деревини й паперу в Україні. Виконав: Стрельбицький Євгеній
Номер слайду 2
Виробництвом деревини й паперу займається лісова промисловість, яка є одним з найдавніших видів господарської діяльності. Лісова промисловість - система виробництв важкої промисловості, що займається механічною та хімічною переробкою деревини та утилізацією відходів виробництва. А деревообробна промисловість – галузь лісової промисловості, що здійснює механічну і хіміко-механічну обробку і переробку деревини і що використовує, як сировину для свого виробництва різні лісоматеріали.
Номер слайду 3
З появою ремесла деревину використовували у виробництві верстатів, млинів, суден, автомобілів та літаків. З часом її витіснили нові матеріали: металічні та хімічні. Однак й донині вироби з деревини мають чільне значення через її цінні властивості як конструкційного матеріалу. Тисячі найменувань виробів створюють з деревини: меблі, спортивні снаряди, музичні інструменти, будівельні деталі. Досі не навчилися масово застосовувати у виробництві недеревну сировину для виготовлення паперу. Значення
Номер слайду 4
Чинник сировини є визначальним і для розміщення підприємств із виробництва деревостружкових і деревоволокнистих плит, фанери, що дає змогу комплексно використовувати відходи на лісокомбінатах. Меблеве виробництво та виготовлення деталей для житлового й промислового будівництва в минулому орієнтувалися значною мірою на споживача, а тому розміщувалися у великих містах. Чинники розміщення підприємств
Номер слайду 5
Виробництво деревини й паперу в Україні Обмеженість лісових ресурсів та їх приуроченість до окремих частин країн вплинули на масштаби розвитку та розміщення лісової промисловості України. У лісовому фонді переважають цінні хвойні (сосна, ялиця) і твердолистяні породи дерев (дуб, бук). Лісові ресурси України досить обмежені, тому здійснюється значний імпорт ділової деревини й пиломатеріалів з Білорусі та Росії. Понад 80% заводів лісопильного та стругального виробництва розміщуються у місцях лісозаготівлі.
Номер слайду 6
Підприємства виготовлення виробів з деревини переважно сконцентровані або у районах заготівлі лісу, або наближені до споживання готової продукції. Виробництво меблів розвинуте майже повсюдно в з’вязку із значним попитом на продукцію. Підприємства лісохімічного виробництва орієнтуються на відходи усіх галузей лісової промисловості. Ресурси деревини у країні постійно скорочуються. Для збереження теперішнього рівня виробництва слід щороку закуповувати деревину за кордоном.
Номер слайду 7
Лісова й деревообробна промисловість сьогодні не належать до провідних у національному господарстві України. Значною мірою це пов’язано з обмеженою сировинною базою. Тому деревину, папір, целюлозу Україна змушена імпортувати з інших країн. В Україні виділяють два великі лісозаготівельні райони — Поліський та Карпатський, де й здійснюються найбільш інтенсивні лісозаготівлі, розміщені малі й великі лісопильні підприємства.
Номер слайду 8
У структурі виробництва паперу в Україні переважає виробництво тарного картону (54,4 %), а частка газетного паперу — менше 1 %. При цьому потреби національної економіки в картонно-паперовій продукції забезпечуються лише на третину власними виробниками, а решта імпортується. У вітчизняній целюлозно-паперовій промисловості діють 42 підприємства, які виробляють папір та картон.
Номер слайду 9
Існуючі в Україні потужності підприємств із виробництва паперу й картону зорієнтовані переважно на переробку макулатури та імпортованої целюлози. Важливими напрямками підвищення ефективності діяльності лісовиробничого комплексу є передусім раціональне використання власних лісових ресурсів, розширення сировинної бази виробництва паперу за рахунок використання відходів сільськогосподарського виробництва, макулатури.