Презентація "Нарис про ветеранів -нікопольців, що захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників

Про матеріал
У формі презентації доступно для учнів подана інформація про звільнення рідного міста Нікополя 8 лютого 1944 року. В канву бесіди дідуся та онука вплетені реальні історичні факти і прізвища реальних людей -героїв.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД « НІКОПОЛЬСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 1 ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА КОВАЛЯ» Нарис про ветеранів - нікопольців, що захищали своє місто під час Великої Вітчизняної війни. Вчитель Косова Ольга Володимирівна

Номер слайду 2

Ось і скінчилися новорічні свята. Дід Мороз не обминув нікого з діточок своєю увагою. Ми з родиною весело відсвяткували свято Нового року! Я дуже радів новорічним салютам! Тільки мій дідусь трошечки засумував. Я спитав у нього: «Що трапилось?» І почув таке, що змусило мене замислитись…… - Колись дуже давно був славетний день в історії нашого міста. Це було не 31 грудня, але була сувора снігова погода. Новий рік тоді в нашому місті зустрічали аж 8 лютого. - А що ж трапилось? - Це був 1944 рік. Що тобі відомо про 8 лютого 1944 року? - Мені стало дуже соромно. Але я не зміг дати правильної відповіді. ….

Номер слайду 3

- Це день визволення твоєї маленької батьківщини від фашистів, які два роки тримали в окупації наше місто. - А що таке окупація? - Це, коли ти невільний у своїх вчинках. Ти стаєш рабом. Німці вважали, що росіяни і українці повинні їм прислуговувати. Червоний прапор був скинутий і замість нього майорів німецький зі свастикою.І мої земляки це терпіли?- Звичайно опиралися. Не скорювалися. Шкодили німцям, як могли. Розклеювали листівки, виводили з ладу техніку…

Номер слайду 4

- А що ж відбувалося 8 лютого 1944 року?- В ніч з 7 на 8 лютого чувся гул розриву снарядів, гуркіт літаків, що літали досить низько і бомбили німців, стара частина міста здригалась від вогнів і кількості переправ техніки і людей на наш берег. Хочу розповісти тобі про героїчний вчинок льотчиків Яцина, Шакурського, Смурова, Шурякова. Вони у запеклому бою за Нікополь повторили подвиг Миколи Гастелло. - Розповідай швидше, хто такий Гастелло?- На початку війни влітку пілот Гастелло був підбитим під час бойового вильоту. Але замість того, щоб врятуватися, він зробив «вогненний таран». Це значить спрямував літак на колону ворога. В повітря піднеслись зброя, техніка. Звичайно героїчний пілот загинув. Але його вчинок став прикладом для інших солдатів. Саме так і вчинили наші земляки. Кожен такий солдат затримував ходу німців по нашій землі.

Номер слайду 5

- Багато героїчних людей народила нікопольська земля. При штурмі Нікополя допомагали перевозити війська на човнах через Дніпро дівчата Валя Череп, Віра Чорна і Галина Горобець. Без них перемоги би теж не було.- Думаю, вони дуже любили свою Батьківщину.- Звичайно, їх об'єднувала одна мета – гнати ворога з рідної землі. - Значить, щоб зараз я міг радіти новому 2016 року і дивитися салюти вони віддали свої життя?- Так, мій любий! Тому, коли я бачу салюти я сумую. Згадується салют, про який мені розповідав сусід, ветеран-визволитель. На честь звільнення міста Нікополя 8 лютого 1944 року в Москві був здійснений артилерійський салют по 12 залпів з 124 знарядь. Тільки уяви 124 ………

Номер слайду 6

-Тепер я назавжди запам'ятаю – день 8 лютого. Це день звільнення мого міста від фашистських загарбників. Вони не хотіли, щоб я народився і жив. Хотіли знищити мою маленьку батьківщину. Я дуже люблю свій Нікополь. Як і мої героїчні земляки також нікому не дозволю знищити те, що вони здобули такою ціною - ціною власного життя! Я хочу радіти квітучій весні, співу пташки, звуку дитячого радісного сміху! - Люди, давайте берегти мир!!!

pptx
Додано
6 лютого 2022
Переглядів
372
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку