Кольори ж прапора було визначено ще постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року “Про затвердження державним прапором України Національного прапора”: в ній зазначено, що Державний Прапор України “являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3”; ст. 20 Конституції України 1996 р. остаточно затверджено вигляд Державного Прапора України.
Відомостей про них мало, але відомо: князь Володимир Великий мав власний герб – золотий тризуб на синьому фоні. Чи могло це слугувати концепцією майбутнього національного прапора? На це питання намагались знайти відповідь безліч істориків. Можливо, саме так воно і є, адже поєднання синього та жовтого кольорів в історії України ми зустрічаємо доволі часто.
Різноманіттямвражали прапори козацькоїдержави XVII ст. : різні форми (прямокутні,трапецієподібні, з клинцями чи косицями), кольори (білі,червоні, малинові, блакитні)та емблеми (зображенняс вятих, хрести, зірки тощо). Певну одностайністьпрапори ГетьманськоїУкраїни отримали лише зсередини XVIIІ ст.
Протягом 1918-1920 р. в УНР (Українська Народна Республіка) було кольори національного прапора двічі перевернуто. Голова Центральної Ради М. Гру шевський, будучи істориком, вивчив матеріал стосовно прапорів, які існували в Україні, і прийшов до висновку, що в традиціях наших предків прапор повинен бути з блакитним фоном і золотим малюнком на ньому
Таким і був перший варіант державного прапора,запропонований Грушевським – блакитне полотнище зжовто-золотими зірками на ньому. Кількість зірок малавідповідати числу українських земель, що об'єдналися в одну державу. Грушевський наполіг на тому, щоб жовтий колір, відповідно до канонів геральдики, розташовувався зверху. За гетьмана Скоропадського український прапор виглядав наступним чином: блакитна смуга вгорі, а жовта – внизу. За однією з версій, Скоропадський був членом масонської ложі «Молода Україна», а згідно символіки «вільних каменярів» над світом панує «знак води». .
Прапор флоту УНР, затверджений 27 (14 ст. ст.) січня 1918 р. Перший законодавчий акт, який врегулював нарешті порядок кольорів на прапорі як блакитно-жовтий Тоді Центральна Рада на засіданні під головуванням академіка Грушевського затвердила тимчасовий закон про флот УНР , у якому визначалося:"...2. Прапором української військової фльоти є полотнище о двох – блакитному і жовтому кольорах. В кряжі блакитного кольору історичний золотий тризубець з білим внутрішнім полем в ньому. Новий прапор військового флоту, затверджений П. Скоропадським 16 липня 1918 р.
Цей прапор був подарованийсолдату 93 ОМБр Олександру Куренку його другом перед від правкою в зону АТО. Під час виходу з «Іловайського котла» 29 серпня 2014 року прапор був у військовій машині,яку обстрі ляли. Двоє бійців загинуло, а інші пересіли на вцілілий авто- транспорт 93-ї бригади. Поніве чений прапор виявлено у згорі- лій машині ЗІЛ-131 пошуковою групою Місії «Евакуація 200» («Чорний тюльпан») під час роз шуку загиблих українських вояків у вересні 2014 року
Прапор 5-го дивізіону артилерійської розвідки 55-ї окремої артилерійської бригади. Під цим стягом з липня 2014 року артилеристи виконували бойовізавдання. Дивізіон неодноразово вступав в артилерійські дуелі зросійськими військами, зокрема під Амвросіївкою та Іловайськом в серпні 2014, біля Авдіївки, Донецького аеропорту, Маріуполя,Волновахи. За мужність то героїзм 2 офіцери дивізіону нагороджені орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Українці пишаються своїм прапором. Тому нашсиньо-жовтий стяг побував у майже всіх куточках планети:в Антарктиді, на Евересті, на найвищому вулкані світу інавіть у косм Українці пишаються своїм прапором. Тому наш синьо-жовтий стяг побував у майже всіх куточках планети:в Антарктиді, на Евересті, на найвищому вулкані світу і навіть у космосі.
Український національно-державний прапор прийшов до серця нашого народу тернистими шляхами. У ньому втілені віковічні прагнення українців до миру, волі та незалежності рідної землі. Державний прапор, як символ країни, є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честьнації. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу