Використовується як додатоковий матеріал в проведенні відкритого заходу до дня боротьби з насильством в суспільстві. Матеріали підібрані з метою уникнення насильства, розумння їх витоків та боротьби з ними...
«Всі ми родом із дитинства», «Все – і добре, і погане – людина отримує в родині» Насильством є будь-які дії однієї людини по відношенню до іншої, в результаті яких наноситься шкода фізичному або психічному здоров’ю
Номер слайду 3
Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров’ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки. У більшості дітей — жертв насильства — з’являються серйозні відхилення в психічному, фізичному розвитку, в емоційній сфері. Отже, дитина потребує соціально- правового захисту.
Номер слайду 4
ОСНОВНІ ТИПИ НАСИЛЬСТВА ЧОЛОВІК-ЖІНКА ЖІНКА-ЧОЛОВІК БАТЬКИ-ДІТИ ДОРОСЛІ ДІТИ-БАТЬКИ ЧЛЕН СІМ’Ї – ІНШИЙ ЧЛЕН СІМ’Ї СТАРШІ ДІТИ-МОЛОДШІ ДІТИ
Номер слайду 5
Види насильства Фізичне Сексуальне Економічне Психологічне
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Фізичне насильство - нанесення дитині батьками або особами, що їх замінюють, вихователями чи іншими будь-якими особами фізичних травм, різних тілесних ушкоджень, які заподіюють шкоду здоров'ю дитини, порушують її розвиток і позбавляють життя. Ці дії можуть здійснюватися у формі побиття, катування, струсу, у вигляді ударів, ляпасів, припікання гарячими предметами, рідинами, запаленими сигаретами, у вигляді укусів і з використанням різних предметів.
Номер слайду 8
Сексуальне насильство або спокушання використання дитини (хлопчика чи дівчинки) дорослим чи іншою дитиною для задоволення сексуальних потреб чи отримання вигоди.
Номер слайду 9
Психологічне (емоційне) насильство - постійна або періодична словесна образа дитини, погрози з боку батьків, опікунів, вчителів, вихователів, приниження її людської гідності, звинувачення її в тому, в чому вона не винна, демонстрація нелюбові, неприязні до дитини. До цього виду насильства відносяться також постійна брехня, обман дитини (у результаті чого вона втрачає довіру до дорослого), а також пред'явлення до дитини вимог, що не відповідають її віковим можливостям.
Номер слайду 10
Економічне насилля - відсутність належного забезпечення основних потреб і потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, освіті, медичній допомозі з боку батьків або осіб, які їх замінюють, в силу об'єктивних причин (бідність, психічні хвороби, недосвідченість) і без таких. Типовим прикладом зневажливого ставлення до дітей є залишання їх без нагляду, що призводить до нещасних випадків, отруєнь і інших небезпечних для життя і здоров'я дитини наслідків.
Номер слайду 11
Як діти регаують на насилля Діти, які зазнали різного роду насильства, самі відчувають гнів, який найчастіше виливають на більш слабких: молодших за віком дітей, на тваринах. Часто їхня агресивність проявляється в грі, часом спалахи їх гніву не мають видимої причини.
Номер слайду 12
Над дитиною також здійснюють емоційне насильство, якщо: принижують її гідність, використовують образливі прізвиська, дитину соромлять, використовують дитину як передавача інформації іншому з батьків (дорослому) дорослі використовують свої привілеї: - поводяться з дитиною як зі слугою, з підлеглим, - відмовляються повідомляти дитині про рішення, які відносяться безпосередньо до неї, її долі, - дитину перебивають під час розмов.
Номер слайду 13
Кожна людина в нашій країні має право на життя, вільне від страху й насильства!
Номер слайду 14
У випадку виявлення насильства ви можете звернутися: 1) до будь-якої дорослої особи, якій довіряєш (батьки, бабуся, дідусь, дядько, тітка, сусіди тощо); 2) до вихователів, вчителів, адміністрації закладу; 3) до дільничого інспектора міліції або в кримінальну міліцію у справах неповнолітніх; 4) в органи опіки і піклування; 5) в спеціалізовані установи для жертв насильства в сім’ї: – кризові центри для жертв насильства в сім’ї та членів сім’ї, стосовно яких існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї; – центри медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї; 6) в центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.
Номер слайду 15
Всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія з питань запобігання насильству – 0-800-500-335 або 386 (для дзвінків з мобільного) Всеукраїнська гаряча дитяча лінія 0-800-500-21-80 Телефон довіри 0-800-500-33-50