Ми звикли бачети великі картаті синьо-біло-червоні пластикові сумки на вулицях наших міст - вони вже давно частина побуту багатьох Українців.
Номер слайду 3
1. Запиши без помилок слова(о), де на попередньому слайді вкралася(ися) помилка(и).
Номер слайду 4
Дешеві сумки (40 гривень за штуку) в Україні стали символом стихійної торгівлі та бюджетного перевезення товарів і речей.
Номер слайду 5
2. Із числівником із попереднього слайду, написавши його ЛІТЕРАМИ, склади СКЛАДНЕ речення про героїнь «Меланхолійного вальсу» О. Кобилянської так, щоб цей числівник був у НЕПРЯМОМУ відмінку.
Номер слайду 6
Нумо, згадайте: коли ці бездонні торбини з'явилися в нашій країні?.. Десь у 2000-х? Для цілком мирної мети – пакування базарного краму. Насправді ці сумки шилися ще з 1980-х у Західній Африці й урятували не одне життя.
Номер слайду 7
3. Помилуйся на попередньому слайді ідеальним уживанням сполучника «Й»! Яка милозвучність!Склади ПРАКТИЧНИЙ тест про закони милозвучності. НЕ ЧІПАЙ теорію!
Номер слайду 8
Згадативсе
Номер слайду 9
Ми звикли піджартовуватинад цими сумками і не знаємо, що вонидля африканців є символом суму і гонінь.
Номер слайду 10
4. Речення на попередньому слайді – складнопідрядне із підрядним з’ясувальним (тобто підрядне відповідає на запитання непрямих відмінків). Пригадуєш? Склади подібне речення про героїнь «Меланхолійного вальсу» О. Кобилянської5. Яким членом речення є виділені зеленим однорідні? А підмети Б присудки В означення Г додатки Д обсавини
Номер слайду 11
Коли у Нігерії та Гані розпочалася ворожнеча, ганійцям наказали негайно покинути країну, інакше – смерть. Вигнанці похапцем клали у величезні сумки все, що могли і встигали, кидали свій убогий скарб на плечі і йшли в нікуди.
Номер слайду 12
6. На попередньому слайді знайди прикметник, який є синонімом до «бідний», «без грошей». Напиши спільнокореневий із ним іменник тут, у п.6.
Номер слайду 13
Згадативсе
Номер слайду 14
Їхня путь перетворювалася на суцільну смугу червоно-синіх клітин, а самі торбини – на символ і гасло їхнього вигнання «Гана має піти» (Ghana Must Go), що стало назвою картатих гігантських торбин. У Гані їх досі так називають, хоч минуло понад сорок років відтоді.
Номер слайду 15
7. Тире в реченні на попередньому слайді ілюструє пунктограму. А тире при відокремленій прикладціБ тире в реченні з однорідними членами. В тире між підметом і присудком. Г тире в неповному реченніД тире при прямій мові
Номер слайду 16
Зараз, мабуть, немає країни, де не знають про цю торбу. У Німеччині її назвали "турецькою валізою", у Південній Америці – "ганським Samsonite", а в США – "вантажем із Чайна Тауна". Невдовзі торба докотилася й до України й зчинила фурор.
Номер слайду 17
8.
Номер слайду 18
Сумка африканських заробітчан стала такою рідною дляукраїнців, а згодом надихнула дизайнерів та підкорила наймодніші подіуми.
Номер слайду 19
Нігерійський фотограф Обінна Обіома присвятив торбині окрему фотосесію, а корреспондент ВВС Ндука Ор'їнмо – статтю про те, як «сумки вийшли за межі свого утилітарного призначення і стали символом міграції, який викорестовували для перевезення не тільки речей, але й культури, спадщини та спогадів».
Номер слайду 20
9. Запиши без помилок слова(о), де на попередньому слайді вкралася(ися) помилка(и).10. Два слова на попередньому слайді ілюструють орфограму «Префкс ПРИ-». Доведи (спростуй) думку: префікс ужито правильно.