Об'єм перевезень залежить від кількості марок корисних копалин. Чим більше марок корисних копалин видається шахтою(рудником),тим складніше навантажувальне господарство і колійний розвиток. На деяких рудниках безбуркерне навантаження руди.В даному випадку корисна копалина видається з рудників на напольні склади. Безбуркерне навантаження знижує капітальні витрати і забезпечує маршрутизацію навантаження безпосередньо на місцях.
Перевезення в власних вагонах виконуються по контактному графіку,у якому враховуються технологічні перерви. Робота станцій по обслуговуванню шахт і збагачувальних фабрик планується в залежності від наявності корисних копалин для навантаження вагонів. Для постійного контролю розробляється балансовий графік.
Балансовий графік накопичення і навантаження корисних копалин являє собою зображення їх надходження на склади і відвантаження в вагони за годинами доби. На його основі складається план маршрутного і групового навантаження. Встановлюється розклад подачі і прибирання вагонів і визначаються простої останніх при навантаженні.
-місткість оперативного складу;
-час прибуття вугілля за марками та сортами;
-час перерв в надходженні;
-годинна продуктивність навантажувальних механізмів.
Балансовий графік представляє собою сітку,у лівій частині якого вказують номера і характеристики умов навантаження кожного вантажного фронту,а у правій-об`єм вантажу на складі,час його навантаження у вагони і простоїв останніх під навантаженням,а також час подачі і прибирання вагонів. |
Мінімальний інтервал для накопичення вантажів в бункері, при якому забезпечується навантаження в термін вагонів місткістю, рівній місткості бункера, визначається за формулою: де - місткість бункера,т; - обсяг вантажу, що надходить в бункер, т / год; - продуктивність бункера, т / год. |