Спочатку слід добре змочити волосся й голову теплою водою. Вважається правильним наносити шампунь не на волосся, а на шкіру голови або на долоню, розтерши його з невеликою кількістю води. Далі кінчиками пальців (не нігтями!) втерти шампунь у шкіру голови та долонею розподілити по верхньому шару волосся.
Одним і тим самим шампунем варто користуватися від 2–3 тижнів до 4–6 місяців. Як мінімум один раз на півроку шампунь потрібно змінювати. Шампуні для пошкодженого волосся, для додання об'єму, для фарбованого волосся, для жирного волосся, для сухого волосся, шампуні від лупи,для додання пружності.
Засоби догляду за волосами Кондиціонер. Використовуйте кондиціонери для нейтралізації негативного впливу хімічних речовин Маски. Маски дозволяють тривалий час зберігати насичений колір і відновлюють структуру пошкодженого волосся. Сироватка. Це концентрований засіб, збагачений корисними мікроелементами, глибоко живить і чудово відновлює пошкоджені пасма. Спрей. Спреї сприяють більш легкому розчісуванню фарбованого волосся, що знижує ризик пошкодження структури локонів.
Швидке висушування феном дуже шкідливе й небажане, оскільки так можна легко пересушити волосся, при цьому воно робиться ламким та посіченим. Якщо висушити волосся треба швидко, використовуйте режим холодної сушки, тримаючи фен на відстані не менше 40 см від голови, перебираючи волосся пальцями від маківки вниз до кінчиків.
3. Стрижка та укладка. Маючи гарне волосся та правильно доглядаючи за ним , можна зробити і гарну зачіску. Зачіска - головна прикраса людини. З її допомогою ховають недоліки обличчя, шиї та підкреслюють переваги. На вибір зачіски може впливати - звички, вік, стиль одягу, а також - тип обличчя.
Лікування хвороб. Небезпеки підстерігають волосся на кожному кроці - спека і вітер, жорстка водопровідна вода, укладання гарячим феном, фарбування, хімічні завивки. Все це може призвести до того, що воно може стати ламким, слабким, тьмяним, почати випадати, шкіра голови стане сухою, з'явиться лупа. У таких випадках слід звернутися до лікаря-трихолога чи дерматолога, який після експертизи волосся може дібрати спеціальне лікування.