Для розв'язання цієї задачі приймається метод паралельного проектування. З'ясуємо його суть на прикладі найпростішої геометричної фігури – точки. Таким чином, у нас є геометрична фігура у просторі – точка А. А Ми почали вивчати стереометрію – геометрію у просторі. Як завжди нам необхідно вміти зображувати геометричні фігури, причому всі креслення ми і досі виконуємо на площині (на сторінці зошита, на дошці тощо). Яким чином просторову фігуру (наприклад , куб) можна «вкласти» до площини?
а Наочним прикладом паралельного проектування є відкидання будь-яким об'єктом (прообраз) у просторі тінь(образ) від сонячних променів (напрямок паралельного проектування) на Землі (площина проекцій). Розглянемо будь-яку геометричну фігуру як множину точок, можна побудувати в заданій площині проекцію даної фігури. Таким чином можна отримати зображення (або «проекцію») будь-якої площини або просторової фігури на площині (див. рис.).
Паралельне проектування володіє властивостями: 1) паралельність прямих (відрізків, променів) зберігається; а A B A’ B’ 3) Лінійні розміри плоских фігур (довжини відрізків, величини кутів) не зберігаються (виключення – див. зауваження 4). 2) відношення довжин відрізків, які лежать на паралельних або на одній прямій зберігається; β β’ C C’
A B C D E F O Розберемося, як побудувати зображення правильного шестикутника. F A B C D E Розіб'ємо правильний шестикутник на три частини: прямокутник FBCE та два рівнобічні трикутники ΔFAB та ΔCDE. Побудуємо спочатку зображення прямокутника FBCE – довільний паралелограм FBCE. Залишилося знайти положення двох останніх вершин – точок A и D. Згадаємо властивості правильного шестикутника, помітимо, що: 1) ці вершини лежать на прямій, яка проходить через центр прямокутника та параллельна сторонам BC та FE; 2) OK=KD та ON=NA. K N Тобто, 1) знаходимо на зображенні точку О та проводимо через неї прямую, паралельну BC та FE, отримуючи при цьому точки N и K; O N K 2) Відкладаємо від точок N та K від центра О на пряму такі ж відрізки – у результаті отримаємо дві останні вершини правильного шестикутника A та D.