Презентація "Перенос слів з апострофом"

Про матеріал
Ця презентація допоможе учням 2 класу навчитися правильно переносити слова з апострофом. За допомогою чітких пояснень і наочних прикладів діти засвоять правило переносу таких слів. Презентація сприяє розвитку грамотності, що допоможе учням впевнено опановувати навички письма.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок з української мови2 клас. ОПШ №53вчитель початкових класів Суворова Ольга Василівна

Номер слайду 2

Тема. Перенос слів з апострофом. Якщо добре працювати-вийдуть гарні результати.тож не гаємо ми час,бо знання чекають нас.

Номер слайду 3

Прочитай вірш. Поясни правопис виділених слів,пригадай правила вживання апострофа у словах:

Номер слайду 4

Хвилинка орфоепіїУ солом ‘яних брилях ми збирали м ‘яту,Бо спекотно надворі ,сонечка багато. Взимку буде м ‘ятний чай,а це так чудово!Пригадаєм літечко всі обов ‘язково!

Номер слайду 5

Пригадаємо!Апостроф пишемо після б,п,в,м,ф і р, які позначають тверді приголосні, перед я, ю, є, ї, якщо вони позначають два звуки : [йа],[йу],[йе],[йі]. А також апостроф пишемо в слові Лук’ян і похідних від нього слів (Лук’янович,Лук’яненко,Лук’янівка).

Номер слайду 6

Прочитай,з’єднай частини прислів’їв,запиши. Добре ім’я. Краще на п’ять хвилин раніше,Був би сад,Дружба як дзеркало,розіб’єш-не складеш.а солов’ї прилетять.всіх скарбів дорожче.ніж на годину пізніше.

Номер слайду 7

Перевір себе: Добре ім’я всіх скарбів дорожче. Краще на п’ять хвилин раніше, ніж на годину пізніше. Був би сад, а солов’ї прилетять. Дружба як дзеркало, розіб’єш-не складеш. Поясніть,як розумієте їхнє значення?

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Пригадаємо правила переносу слів з рядка в рядок.1)З рядка в рядок слова переносяться тільки цілими складами: мо-ва,за-хис-ник;2)Подвоєні приголосні розриваються:цін-ний,імен-ник;3)У словах типу життя,колосся,знання допускається двоякий перенос:знан-ня,зна-ння.

Номер слайду 10

При переносі не можна:1)Одну букву переносити і залишати на рядку:озе-ро(а не о-зеро),на-дія(а не наді-я);2)Розривати буквосполучення йо,ьо:сльо-за,кур-йоз;3)Розривати буквосполучення дж,дз,якщо вони позначають один звук: кукуру-дза(а не кукуруд-за),хо-джу(а не ход-жу);але під-жарити,від-знака.4)Відокремлювати Ь від попередньої букви:паль-ці(а не па-льці).

Номер слайду 11

Запиши слова,поділивши їх для переносу: Осінь,школа,лінійка,Лідія,змагання, ґудзик,майонез,народження,польоти, кам’яний.

Номер слайду 12

Перевір себе!Осінь,шко-ла,лі-ній-ка,Лі-дія,зма-ган-ня, ґу-дзик,ма-йо-нез,на-ро-дже-ння,по-льо-ти,кам’-яний. Яке слово не змогли перенести?

Номер слайду 13

Запам’ятай!При переносі слів апостроф не відокремлюється від попередньої літери!Бур’-ян(а не бур-’ян),Лук’-ян(а не Лук-’ян)

Номер слайду 14

Знайди слова, правильно поділені для переносу: Голуб-’ятко. Голуб-’яткоголуб’-яткоголу-б’яткосолом’я-нийсоло-м’янийсолом-’янийчерв’я-кичерв’-якичерв-’якибур-’янибур’-янибур’я-ни

Номер слайду 15

Перевір себе!голуб’-яткоголу-б’яткосолом’я-нийсоло-м’янийчерв’я-кичерв’-якибур’-янибур’я-ни

Номер слайду 16

Склади слова,запиши,розділи їх для переносу. Девкурсоловобхлопєряткаїздїнийятко

Номер слайду 17

Перевір себе!Дев’-ят-какур’-єр. Со-лов’-їний. Об’-їзд. Хло-п’ят-ко

Номер слайду 18

Пригадай правила вживання апострофа!Пригадай правила переносу слів з апострофом!Що тобі на уроці вдалося найкраще?В яких завданнях в тебе виникали труднощі?Попрацюй над подібними завданнями ще!

Номер слайду 19

Ви молодці!

pptx
Пов’язані теми
Українська мова, 2 клас, Презентації
НУШ
Додано
20 жовтня
Переглядів
450
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку