28 серпня о 18:00Вебінар: Методи і прийоми корекційної педагогіки, які можна використати на будь-якому уроці

Презентація "Перпендикулярні прямі"

Про матеріал
Урок засвоєння нових знань "Перпендикулярні прямі" Мета: домогтися засвоєння учнями означення перпендикулярних прямих, теореми про дві прямі перпендикулярні до третьої та схеми її доведення. Сформувати вміння: · відтворювати названі вище означення і теорему, доведення теореми; · знаходити на готовому рисунку та будувати, використовуючи креслярське приладдя, перпендикулярні прямі; · розв’язувати задачі, що передбачають застосування означення та властивість перпендикулярних прямих окремо і в комплексі із властивостями суміжних та вертикальних кутів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Перпендикулярні прямі Геометрія 7 клас Вчитель: Єщенко В.І.

Номер слайду 2

Дві прямі називаються перпендикулярними, якщо вони перетинаються під прямим кутом 

Номер слайду 3

Позначають знаком ┴

Номер слайду 4

Записують АВ ┴ СD СD ┴ АВ

Номер слайду 5

Говорять: “Пряма АВ перпендикулярна до прямої СD”

Номер слайду 6

Побудувати перпендикулярні прямі можна: За допомогою транспортира

Номер слайду 7

За допомогою лінійки:

Номер слайду 8

За допомогою косинця:

Номер слайду 9

Теорема (про єдиність перпендикулярної прямої) Через будь-яку точку на прямій проходить тільки одна пряма, перпендикулярна до даної прямої.

Номер слайду 10

Доведемо: Дано: Пряма АВ О  АВ ОD АВ Довести: Пряма ОD АВ тільки одна

Номер слайду 11

Доведення: (від супротивного) Припустимо, що існує інша пряма, наприклад ОС, яка проходить через точку О і перпендикулярна до АВ. Тоді дістанемо два кути ВОD і ВОС, кожний із яких дорівнює 90. А чи можемо ми від променя ОВ в один бік відкласти два кути по 90? За умовою, прямі АВ і ОD перпендикулярні, тому  ВОD = 90.

Номер слайду 12

За аксіомою про відкладання кутів, від променя ОВ в один бік від нього можна відкласти тільки один кут, що дорівнює 90. Тому не може бути іншої прямої, окрім ОD, яка проходить через точку О і перпендикулярна до прямої АВ.

Номер слайду 13

Перпендикуляр до даної прямої – це відрізок прямої (OD), перпендикулярної до даної прямої (а), який має один зі своїх кінців точку їх перетину (О). Ця точка називається основою перпендикуляра (О).

Номер слайду 14

Відрізок ОD – найменший з усіх відрізків, що сполучають точку D з точками прямої а. Тому довжину перпендикуляра DО називають відстанню від точки D до прямої а

Номер слайду 15

Задача Промінь АВ, СD і МК перетинаються в точці О. Кут між прямими АВ і МК дорівнює 30, а між прямими СD і МК - 60. Чи перпендикулярні прямі АВ і СD? .

Номер слайду 16

Розв’язання: За умовою,  ВОК = 30, DОК = 60.  ВОD =  ВОК + DОК = 30 + 60 = 90. Отже, прямі АВ і СD перетинаються під кутом 90, тобто АВ  CD

ppt
Додано
31 липня
Переглядів
26
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку