От і морози. Стовпчик термометра впевнено тримається на мінусових позначках. Наші водойми поступово вкриваються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами.
Номер слайду 3
Навіть узимку лід може бути крихким, тому вирушати на річку чи озеро поодинці неварто. Найбільш небезпечний лід перший та останній. Пам'ятайте: лід блакитного кольору – найміцніший, а білого – значно слабший! Як правило, більшість трагічних випадків на кризі трапляється, через незнання чи недотримання елемен-тарних правил поведінки на водоймах.
Номер слайду 4
Як що ви все ж таки зважились піти на кригу, потрібно визначити товщину льодового покриву. Вам знадобиться бур та вимірювальний інструмент. Безпечною є товщина льоду:для однієї людини не менше 7 см; для групи людей не менше 15 см; при катанні на ковзанах – 25 см.
Номер слайду 5
Де є примерзлі гілки, трава чи інші предмети. Біля кущів, очерету, де водорості вмерзли в лід. Де великі кучугури – під снігом лід тонший. У місцях де впадає річка, б’є джерело, є швидка течія. Де, скидаються каналізаційні чи промислові води. Де багато старих рибальських ополонок. Де лід особливо небезпечний і крихкий
Номер слайду 6
Якщо під вами затріщав лід і зявилися тріщини, не лякайтесь і не біжіть від небезпеки, тут потрібна обережність і неквапливість в рухах. Плавно лягайте на кригу і відкочуйтесь в безпечне місце.
Номер слайду 7
Допомагаючи постраждалому, не можна йти, слід повзти, розвівши руки в боки. При можливості подайте потерпілому предмет, за який він зможе ухопитися – це може бути власний одяг чи гілка. Підповзати надто близько до потерпілого, теж не варто, щоб не потрапити у воду. Слід діяти рішуче, бо людина в холодній воді швидко переохолоджується. Попросіть потерпілого працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Не дозволяйте йому підійматись, нехай він повзе вслід за вами до берега.
Номер слайду 8
Знаходячись в безпечному місті на березі, викличте «швидку медичну допомогу», «103». Якщо поряд є житло, спробуйте якнайшвидше потрапити туди. А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку, теле-фонуйте до служби порятунку «101»
Номер слайду 9
Не занурюватися у воду з головою. Не панікувати покликати на допомогу. Вибиратися в бік берега. Не відпочивати, бігти до най-ближчого житла До берега добиритись поповзом. Закинути на лід ногу, відкотитися від ополонки Наповзати на лід розвівши руки в сторони. Як самому вибратись на берег
Номер слайду 10
Щоб не сталося біди – обирайте безпечні місця для зимових розваг!
Номер слайду 11
БУДЬТЕ УВАЖНИМИ, ПИЛЬНИМИ, ВІДПОВІДАЛЬНИМИ, БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я!style.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typerstyle.colorfillcolorstroke.colorfill.type