Презентація "Праісторія"

Про матеріал
Урок 12 "Праісторія" предмету "Досліджуємо історію і суспільство" 6 клас НУШ. Підручник І.Д.Васильків.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок 12. Тема. Праісторія Підготувала вчитель зарубіжної літератури Березівської гімназії Малікова Інесса Григорівна Досліджуємо історію і суспільство 6 клас

Номер слайду 2

Згадайте…. — що вивчає археологія; — як називають історичну дисципліну, що досліджує час. — з грецької мови в наукову термінологію увійшли поняття «антропос» (людина), «логос» (слово, наука), «палео» (давній), «архе» (прадавній), «неос» (новий), «літос» (камінь); — з латини в наукову термінологію увійшли слова «homo» (людина), «sapiens» (розумна), «evolutio» (розгортання, уявлення про зміни)? Чи знаєте ви, що…

Номер слайду 3

Праісторія - період у минулому людства від появи людини до формування цивілізацій. Вивчають цей дописемний, первісний вік за допомогою археологічних джерел.

Номер слайду 4

Теорії походження людини. Релігійна. Людина є творінням надприродних сил – богів. (ця теорія спирається на твердження священних книг багатьох релігій) Космічна. Життя занесене на нашу планету з космосу – високорозвиненими розумними істотами або в результаті падіння космічних тіл, у яких містилися живі організми.

Номер слайду 5

Теорії походження людини. Еволюційна. Британський учений Чарльз Дарвін запропонував теорію еволюції. Вона започаткувала сучасні погляди на історію формування світу живих істот, пояснюючи механізми зміни форм живих організмів, їхніх спільнот та причини утворення біорізноманіття на Землі. Еволюція — процес зміни живих організмів у часі; уявлення про зміни в природі і суспільстві, їхні закономірності й скерованість (від латинського evolutio (evolvo) – розгортаю).

Номер слайду 6

Теорії походження людини. Походження й подальший розвиток людини, розвиток її фізичної будови вивчає наука антропологія (грецькою «антроп» – людина, «логос» – наука). З погляду науки біології усі сучасні людина лежать до одного роду – Homo (Людина) та одного виду – sapiens (розумна).

Номер слайду 7

Сліди проживання перших людиноподібних істот зафіксовані в Африці і мають вік близько 6—5 мільйонів років. Серед них найвідоміший австралопітек («південна мавпа»). Відбитки його стопи, яким 3,8 млн років (знайдені в Африці), свідчать про прямоходіння на двох ногах. 24 листопада 1974 року міжнародна експедиція знайшла 40% скелета, що належав прямоходячій особині жіночої статі. Знахідка отримала ім’я Люсі. Ріст – 120 см, вага – 40 кг. Об’єм мозку – приблизно 600 см3 . За даними аналізу зубів Люсі, вона загинула у віці 25—30 років. У 2021 році реконструювали модель Люсі з силіконових зліпків. австралопітек Люсі

Номер слайду 8

Перші представники роду Homo з’явилися близько 2,3 млн років тому.

Номер слайду 9

Однією з найвідоміших популяцій були неандертальці, які проживали в Європі та суміжних областях Близького Сходу близько 100—40 тис. років тому. Людина сучасного типу, неоантроп, виникла близько 200 тис. років тому в Південно-Східній Африці. Вона почала освоювати Європу, пройшовши через Близький Схід, і отримала назву кроманьйонець. Близько 40 тис. років тому почалося витіснення неандертальців кроманьйонцями. Співіснували вони в Європі та Західній Азії майже 20 тис. років.

Номер слайду 10

Історію людства поділяють на такі епохи: дикість варварство цивілізація збирання і полювання скотарство і землеробство основні заняття людини

Номер слайду 11

Данський учений ХІХ ст. Крістіан Томсен запропонував класифікувати історичні періоди за типом і назвою основного матеріалу, з якого виготовляли знаряддя праці. 2,5 млн років тому ― 10 тис. років до н. е. ПАЛЕОЛІТ давній кам’яний вік МЕЗОЛІТ середній кам’яний вік НЕОЛІТ новий кам’яний вік Мідно - кам’яний вік ЕНЕОЛІТ БРОНЗОВИЙ ВІК І тис до н. е. – сер. І тис. н. е. РАННІЙ ЗАЛІЗНИЙ ВІК КАМ’ЯНИЙ ВІК Кам’яна доба Доба палеометалів Залізна доба

Номер слайду 12

Параграф 11, відповідати на запитання до розділів 11.1, 11.2 Домашнє завдання:

ppt
Додано
13 жовтня 2023
Переглядів
860
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку