ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОНОДАВСТВО
Варто зауважити, що 1 с чня 2018 року було внесено правку у Закон «Про в дходи», який суворо зобов’язує сортувати см ття та забороняє захоронення на пол гонах неперероблених твердих в дход в. Зокрема йдеться й про те, що кожен українець повинен сортувати см ття, адже за безд яльн сть передбачено штрафну санкц ю: її м н мальний розм р становить 340 гривень, а максимальний – 1360. Однак деталей не пояснили, а окрем контейнери встановили не скр зь
ЯК СОРТУВАТИ СМІТТЯ – 6 ПРОСТИХ КРОКІВ:
Крок 1. Обер ть окрем контейнери для кожного виду сировини (дивись правила сортування см ття вище).
Крок 2. Попередньо п дготуйте сировину: промийте її в д залишк в їж та висуш сть (зн майте кришки з фольги з йогурт в чи сметани, а також металев кришки). Крок 3. Зменш ть об’єм пакувального матер алу (випуст ть пов тря з пляшок й скрут ть їх, розклад ть коробки та упаковки, спресуйте зал зн бляшанки);
Крок 4. У контейнер «Пап р» заборонено викидати: квитки на транспорт, чеки, паперов рушники, серветки, туалетний пап р, стаканчики для кави, пергамент).
Крок 5. У контейнер «Пластик» не можна викидати: обгортки в д цукерок, файли, вушн палички, зубн щ тки). Крок 6. Якщо у Вас є дача чи проживаєте в приватному будинку, то маєте чудову можлив сть компостувати орган чн в дходи й перетворити їх у добриво. Для аграр єв снують промислов компостн контейнери.
З пункту прийому відходи відправляються за переробні заводи. Там з них створюють вторинну сировину, з якого потім виготовляють нову продукцію.
Це дуже важливо, оскільки для створення чогось нового не потрібно знову добувати ресурси, а можна скористатися вже наявними.
Наприклад, для виготовлення паперу не потрбно знову пиляти лс, досить переробити макулатуру. Таким способом пдприємство економить кошти, адже вторсировина коштує дешевше.
Для людей це теж великий плюс, менше пиляють дерев – чистше повтря. Вдокремлюючи харчов вдходи вд макулатури, ми збергаєм лс.
Можна зробити висновок, що, сортуючи смття, ми економимо природн багатства для наших нащадкв.
Але ж крім офіційних полігонів є ще величезна кількість великих несанкціонованих звалищ. Таких в Україні налічується близько 32 тисяч. Ці землі дуже довго будуть непридатні для раціонального використання.
Сортуючи сміття,
люди вносять свій внесок у скорочення звалищ і сміттєвих полігонів.
Тепер ви знаєте, як потрібно сортування сміття, і які існують кольори сміттєвих баків. Сортуючи сміття, ми:
* отримуємо доходи;
* скорочуємо кількість засмічених сміттям територій;
* бережемо багатства природи;повертаємо вже здобуті
ресурси у виробництво;
* очищуємо свою совість.
Сортування сміття, звичайно, не врятує світ, але хоча б зробить його чистішим. Тільки ми, люди, що живуть зараз, можемо вплинути на екологію планети в майбутньому, на те, який дістанеться Земля нашим дітям і онукам.