Проект«Діти з освітніми потребами мають право на навчання»
Номер слайду 3
Актуальність. Коли ми почнемо називати речі своїми іменами, коли ми визнаємо, що люди з особливими потребами, найперше є людьми, то побачимо, що у них значно більше спільного з усіма, ніж відмінного
Номер слайду 4
Проблема проекту: Наявність у суспільстві усталених негативних соціальних стереотипів та упередженого ставлення до осіб з порушеннями розвитку, поширення ідей спільного навчання. Неготовність (психологічна, когнітивна, емоційна тощо) педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Відсутність у навчальних закладах відповідних умов (посад асистента вчителя / вихователя; навчально-методичних і наочно-дидактичних посібників, підручників; архітектурної доступності відповідно до державних будівельних нормативів тощо)…
Номер слайду 5
Мета проектурозвиток єдиного інклюзивного освітнього просторушляхом утворення ефективної системи інклюзивної освіти дітей з особливими освітніми потребами, забезпечення рівного доступу особливих дітей до якісної дошкільної, шкільної та позашкільної освіти.
Номер слайду 6
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ- здобуття дітьми з особливими освітніми потребами освіти відповідного рівня знань в середовищі здорових однолітків відповідно до Державного стандарту загальної середньої освіти; - створення умов для впровадження дистанційного навчання; - створення освітньо-корекційного середовища для задоволення освітніх потреб учнів із особливостями психофізичного розвитку; - створення позитивного мікроклімату в загальноосвітньому навчальному закладі з інклюзивним навчанням, формування активного міжособистісного спілкування дітей із особливими освітніми потребами з іншими учнями; - забезпечення диференційованого психолого- педагогічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами; - надання консультативної допомоги сім’ям, які виховують дітей із особливими освітніми потребами, залучення батьків до розроблення індивідуальних планів та програм навчання.
Номер слайду 7
Учасники проекту
Номер слайду 8
Очікуванні результати
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Етапи реалізації проектуІ етап. Пристосування шкільного приміщення та подвір»я до вимог з перебування дітей з особливими потребами. Створення мережі функціонування загальноосвітнього навчального закладу із забезпеченням освітніх послуг через інклюзивне навчання.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
ІІ етап1. Підготовка та перепідготовка фахівців до роботи з дітьми зі слабким зором, слухом, порушенням опорнорухового апарату, тощо через відвідування працівниками закладів спеціальних семінарів, курсів,тренінгів;2. Складання індивідуальних адаптованих програм для дітей з особливими фізичними можливостями та освітніми потребами.3. Створення навчально-методичної бази для практичного використання (навчально-методичної літератури, навчальних посібників, електронних підручників, Інтернет-ресурсів, тощо);4. Організація дієвої системи дистанційного навчання для дітей з особливостями розвитку; 5. Реалізація заходів профільного навчання та профорієнтаційної роботи, формування практичних знань, умінь та навичок школярів з особливими потребами з метою їх подальшого працевлаштування та адаптації у соціумі.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
ІІІ етап1. Створення робочих місць вчителя і учня, придбання та монтаж оргтехніки і обладнання: інтерактивні дошки, комп’ютери, мультимедійні системи, тренажери для дітей, хворих на ДЦП, ноутбуки для сліпих, комп’ютерні тренажери, дошки обертові, стаціонарні дошки, меблі, медичне обладнання.2. Виконання будівельно-технічних робіт по створенню спеціальних умов для навчання й медико-педагогічної реабілітації хворих дітей.3. Придбання спеціального автобуса для транспортування дітей-інвалідів до школи і додому, транспортні та експлуатаційні витрати.4. Придбання та монтаж багатофункціонального спортивного майданчика.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
ІV етап1. Створення банку інтерактивних уроків з використанням комп’ютернихтехнологій. 2. Систематизація матеріалів та напрацювань щодо запровадження інклюзивної освіти в системі роботи закладів.
Номер слайду 17
Висновок школи мають бути відкритими для всіх дітей, незалежно від їхніх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей. Школам необхідно знаходити щляхи, які б забезпечували успішне навчання всіх дітейпроцеси інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітні навчальні заклади набудуть значного поширення і стануть успішними