31 березня о 15:00Вебінар: Викладання хімії в умовах дистанційного навчання

Презентація "Професія судді"

Про матеріал

Презентація може стати в пригоді вчителям правознавства, які намагаються давати учням додаткову до підручника інформацію, а також класним керівникам для проведення профорієнтаційної роботи.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРОФЕСІЯ СУДДІ

Номер слайду 2

Статус суддіСуддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів», призначений суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.

Номер слайду 3

На посаду судді може бути призначений громадянин України, не молодший тридцяти та не старший шістдесяти п’яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ять років, є компетентним, доброчесним та володіє державною мовою.

Номер слайду 4

Призначення на посаду судді здійснюється Президентом України на підставі та в межах подання Вищої ради правосуддя, без перевірки додержання встановлених цим Законом вимог до кандидатів на посаду судді та порядку проведення добору чи кваліфікаційного оцінювання кандидатів.

Номер слайду 5

 Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства.

Номер слайду 6

Для захисту професійних інтересів суддів та вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» діє суддівське самоврядування.

Номер слайду 7

Судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою.

Номер слайду 8

Справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, - колегією суддів, а також за участю присяжних. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.

Номер слайду 9

У судах функціонує Єдина судова інформаційна (автоматизована) система. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційною (автоматизованою) системою у порядку, визначеному процесуальним законом.

Номер слайду 10

Суддя здійснює правосуддя в мантії та з нагрудним знаком. Зразки мантії та нагрудного знака затверджуються Радою суддів України.

Номер слайду 11

Необхідні риси характеру для тих, хто обере професію судді - висока дисциплінованість, зібраність, цілеспрямованість, наполегливість у встановленні істини в поєднанні з правовою культурою. Особливо важливі такі якості судді, як чуйність, врівноваженість, такт, вміння вислухати і у той же час допомогти людині зрозуміти сутність питання, чесно і правдиво висловитися по справі. 

pptx
Додано
26 липня 2018
Переглядів
2797
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку