Ознайомити гуртківців з птахом року в Україні, привернути увагу дітей до проблеми охорони птахів та збереження певного виду. Виховувати любов до природи і бути небайдужими до птахів і всього живого.
Довжина тіла 40-42 смрозмах крил 70-80 смвага 360-600 гр.
Номер слайду 4
Забарвлення дуже цікаве…
Номер слайду 5
Ці голуби летять від нас на зиму, але окремі особини залишаються зимувати у південних і західних частинах країни.
Номер слайду 6
Місцями припутні оселяються прямо в міських парках і стають більш звичними до людей.
Номер слайду 7
Харчується припутень дрібними жолудями, буковими горіхами, травою, а також насінням найрізноманітніших рослин.
Номер слайду 8
Птах не проти поласувати ягодами: брусницею, лохиною, чорницею. Але найбажанішим смаколиком є хлібні зерна, а також бобові культури.
Номер слайду 9
Гніздо - неохайна на вигляд споруда на гілках древ. У кладці тільки два яйця.
Номер слайду 10
Насиджують яйця і самець і самка. Насиджування триває 17-18 днів. Пташенята вилуплюються сліпими і вкритими пухом, але розвиваються вони досить швидко і вже через три тижні залишають гніздо. Батьки вигодовують своїх пташенят спочатку своїм виділенням із вол, а потім насінням.
Номер слайду 11
Ворогів у цього виду небагато. Для нього небезпечний яструб великий, а для пташенят або кладок - лісова куниця. Зате ворон і сорок припутень сам відганяє від гнізда.
Номер слайду 12
Невипадково птахом 2018 обраний саме припутень, адже популяція цих птахів на сьогодні нечисленна. А кількість особин диких голубів зменшується не тільки через відстріл, а й через безжальне знищення лісів, а це основне їх місце проживання. Тому їх потрібно охороняти та оберігати.