Презентація Редьярд Кіплінг «Мауглі».Відповідальність людини за природний світ.

Про матеріал
Джунглі і людське суспільство. Писані і неписані закони. Люди давно забули, що природа та людина – це єдине ціле і закони тварин більш гуманні, ніж закони людей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Редьярд Кіплінг «Мауглі». Відповідальність людини за природний світ. Зарубіжна література 5 клас. Підготувала вчитель зарубіжної літератури. Березівської гімназіїМалікова Інесса Григорівна

Номер слайду 2

Літературна вікторина «Впізнай героя». Сильний, досвідчений, наполегливий, мужній, гордий, поважає свою дружину, пишається Мауглі. 2. Розумна, добра, сильна, смілива, любить Мауглі як свого сина. 3. Неповороткий, сонливий, некрасномовний, мудрий учитель Законів Джунглів, захисник Мауглі, пишається своїм здібним учнем 4. Мудра, нестримна, жорстока, віддана обов’язку, справедлива. 5. Мудрий правитель, волелюбний, сильний, сміливий, хранитель історії Джунглів. 6. Хитрий, підлий, нахабний, боязкий, жадібний, служить тигрові. 7. Боягузливий, хитрий, прагне до влади, порушує Закони Джунглів.8. Найстаріший, мудрий, завжди на боці правди, друг Мауглі. 9. Не вміють підпорядковуватися загальним правилам, люблять, коли на них звертають увагу.

Номер слайду 3

У мешканців Джунглів дивним чином переплітаються жорстокість і милосердя, нещадність і зворушлива чуйність. Зображуючи хороших і поганих мешканців джунглів, Р. Кіплінг закликає не втратити своїх найкращих рис Людини. Не золото і багатство є головними у житті, а інші цінності – моральні. Відданість, хоробрість, благородство не купиш ні за які гроші. Казка вчить бути природним, вільним, тому що всі ми однієї крові.

Номер слайду 4

Найголовніший Закон Джунглів: Ми з тобою однієї крові Це свідчить про те, що всі в природі рівні, тому повинні допомагати одне одному, піклуватися, а не ворогувати. Більшість мешканців джунглів дотримувалися своїх законів, які б суворі вони не були. Тих, хто їх порушував, зневажали, засуджували й карали (а це зажерливий тигр Шер-Хан, підступний шакал Табакі, мавпи Бандер-Логи, дикі собаки). Отже, у світі звірів панують справедливість, порядність, вірність. А як же чинять у світі людей? У ньому також існують закони. Але їх часто порушують. Заради власного збагачення деякі люди скоюють злочини, вбивають. Головний герой Мауглі перебуває ніби посередині між світом звірів і світом людей.

Номер слайду 5

Кожному з персонажів притаманна певна риса людського характеру, а власне Джунглі нагадують людське суспільство, яке в своїй діяльності керується певними – писаними і неписаними законами. Закони людського суспільства. Щоб прогодувати себе, свою сім’ю, людина має працювати. Вона може вільно змінювати місце роботи, жити, де хоче. За людськими законами убивати собі подібних людина не має права, а от убивати тварин людині не забороняється. Кожна народжена дитина має право на життя вже тому, що народилася, і не потребує жодного схвалення чи дозволу, щоб жити. Люди мають поважати одне одного, допомагати в разі небезпеки.

Номер слайду 6

В Індії однією із найдавніших релігій є буддизм. Він виник в цій країні в УІ ст. до н.е. і названий за іменем свого легендарного засновника Будди (на санскриті «просвітлений»). Цю релігію сповідують багато індійців. Буддизм став засобом проповідування добра і милосердя, бо його основні моральні заповіді проголошують: - не вбивати жодної живої істоти; - не брати чужого; - не обманювати. Ми живемо з вами в Україні, де однією з найпоширеніших релігій є християнство. В Біблії (священній книзі християн) серед багатьох повчань визначне місце відводиться і десяти заповідям Божим, за якими повинні жити люди. Основні з них:- шануй батька свого і матір свою, щоб довгі були твої дні на землі;- не вбивай!;- не кради;- не свідчи неправдиво на свого ближнього!

Номер слайду 7

Якщо душа – це уміння любити, бути відданим і вдячним, то тварини мають її більшою мірою, чим багато хто з людей. Джеймс Хэрріот. Тварини не поводять себе так, як люди. Вони б’ються, коли потрібно битися, і вбивають, коли потрібно вбити. Але вони ніколи не обернуть усю свою природну винахідливість на підлість, вбивство задля розваги.

Номер слайду 8

В обох релігіях і в Законі Джунглів сповідується головне – не вбивати. Проте як часто ми, ті, про кого тварини із повісті – казки « Мауглі» говорили:«Люди та їхні діти дуже розумні», самі не виконуємо нами ж створених законів і стаємо непримиримими ворогами природи. Скажіть, а як зветься книга, яка закликає захищати світ «братів наших менших»? Чи можна сказати, що людські закони гуманніші, ніж Закони Джунглів?Лише тоді, коли людина у своєму житті буде спиратися на справедливість, честь, благородство, прагнутиме поділитися добротою свого серця, у світі запанує гармонія, і щасливими стануть і люди, і звірі.

Номер слайду 9

Образи звірів у Кіплінга змальовані дуже яскраво. А чи нагадують вони вам нас, людей? З’єднайте стрілками відповідно імена персонажів і риси характеру людини , властиві їм. Батько Вовк Мати Вовчиця. Балу. Багіра Акела. ТабакіШер-Хан. Підлабузництво. Справедливість. Честь Розуміння Підступність Мудрість Любов.

Номер слайду 10

Притча Старий індієць одного разу сказав синові:- У людині живе два вовки: добро і зло.- Який же сильніший, який перемагає? - запитав син. Мудрий індієць відповів: - Той, якого ти годуєш. Тому лагідне, добре слово, гарні та гідні приклади є поживою для доброго вовка у нашому житті. З кого ж слід починати перетворювати світ на добрий? Звичайно, перш за все, із себе.

Номер слайду 11

Талановитий автор Дж. Р. Кіплінг своєю творчою уявою зумів проникнути у найпотаємніші куточки незайманої природи, цікаво й майстерно відтворити її в яскравих образах диких звірів, прикрасити дотепною вигадкою та тонким гумором. Підведемо підсумки.– Людина повинна любити природу й жити з нею у злагоді.– Людина повинна вміти знаходити вихід із будь-якої скрутної ситуації і при цьому залишатися людиною.– Природа розуміє силу Людини, поважає її, тож треба з нею рахуватися, теж поважати.– Люди багато чого можуть навчитися у звірів.

Номер слайду 12

Підсумок. В казці є дуже важливий момент. Мауглі виріс, його всі люблять та поважають в джунглях, але він повинен повернутися до людей, бо він людина. В світі людей Мауглі відчуває себе одиноким. Звірі дотримуються законів, а люди ні. Серед них є такі якості, як зрада, обман, жадібність. Люди давно забули, що природа та людина – це єдине ціле і закони тварин більш гуманні, ніж закони людей.

Номер слайду 13

Ми прийшли на цю землю, щоб жити, працювати, розвиватися, творити. Але ніколи не забуваймо про те, що кожен із нас і всі ми разом узяті — невід’ємна частинка матінки — природи. 

Номер слайду 14

Домашнє завдання. Переказувати казку від імені одного з персонажів

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Куртєва Олена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Васюк Лариса Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
3 лютого 2023
Переглядів
14451
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку