Тема: Презентація результатів проектної діяльності з розділу
« Проектування та виготовлення виробів, плетених гачком »
Мета: систематизувати знання учнів, отримані на попередніх уроках;
поглибити знання з історії в'язаної іграшки, навчити їх виготовляти;
сприяти розвитку творчих здібностей, уяви, естетичного смаку;
формувати інтерес до предмета, розвивати цікавість до проектної діяльності, самостійність і вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки, виховувати вміння економно використовувати матеріали;
пробудити в учнів віру в свої творчі здібності.
Форма проведення: ділова гра.
Наочність: зразки, ілюстрації виробів, вироби, виготовлені на уроках, рекламні наробки учнів.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Тема: Презентація результатів проектної діяльності з розділу
« Проектування та виготовлення виробів, плетених гачком »
Мета: систематизувати знання учнів, отримані на попередніх уроках;
поглибити знання з історії в’язаної іграшки, навчити їх виготовляти;
сприяти розвитку творчих здібностей, уяви, естетичного смаку;
формувати інтерес до предмета, розвивати цікавість до проектної діяльності, самостійність і вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки, виховувати вміння економно використовувати матеріали;
пробудити в учнів віру в свої творчі здібності.
Форма проведення: ділова гра.
Наочність: зразки, ілюстрації виробів, вироби, виготовлені на уроках, рекламні наробки учнів.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Хід заняття
Створення позитивного психологічного настрою
Зберіть усі знання і сили,
Згадайте все, що ви учили.
Свою ви тему розкривайте,
Та все цікаво викладайте.
Ми живемо в місті, великому місті Кривий Ріг. Тут навчаємось, працюємо.
А відпочивати любимо на природі, виїжджаємо за межі міста в парки, заповідники. При цьому ми споглядаємо за тваринами, комахами, птахами, милуємось на сонечко. І наша душа відпочиває. Якщо є така можливість, торкаємось домашніх тварин, птахів, гладимо їх ( слайд «Доторкнись до природи»).
Коли повертаємось додому, нам хочеться зберегти те відчуття м’якості, теплоти, спокою. І ми беремо в руки іграшки, які нагадують нам, що ми єдині з природою, що ми можемо зберегти її в себе вдома. Тому всі ( й дорослі й малі) так полюбляють іграшки. А вони можуть бути різними: з тканини і ниток, з паперу та бісеру, з деревини та хутра тощо ( слайд « Іграшки з різних матеріалів»).
В цьому семестрі ми навчалися плести гачком і виготовляти іграшки. У більшості своїй вони нагадували нам щось тепле, живе, приємне на дотик. Для цього ми використовували нитки, які вже були в застосуванні. І таким чином економили природні ресурси.
А ще нам дарувала радість думка, що все це можна зробити своїми руками.
( слайд « Зв’яжи іграшку своїми руками»).
Сьогодні ми підводимо підсумки вивчення теми « Проектування та виготовлення виробів, плетених гачком». До цього уроку ви готувались впродовж багатьох занять. Тому сподіваюсь на ваші правильні відповіді, активність, кмітливість, взаємоповагу.
Гра « Підказка»
На екрані ви бачите зображення предметів та інструментів, назву яких треба пояснити класу. ( Слайд)
Відповіді:
Клубок ниток – намотується у формі кулі, використовується для плетення.
Гачок – інструмент для плетення, в якого є борідка.
Серветка – круглий виріб для прикрашання стола, сплетений гачком
Схема – це набір впорядкованих умовних позначень для в’язання виробу
(серветки).
Ножиці – інструмент для відрізання ниток.
Лінійка – інструмент для вимірювання.
Голка – інструмент для зшивання деталей.
У процесі знаходження відповідей, обговорюємо можливість вторинного застосування ниток, способи надання їм належного стану.
Зараз я пропоную вам повторити теоретичну частину проекту.
|
1 |
|
|
|
|
|
||||||
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
3 |
|
|
|
|
|
||||||
|
4 |
|
|
|
|
|
||||||
5 |
|
|
|
|
|
|
||||||
Відповіді:
1. Довгі. 3. Ручка. 5. Короткі.
2. Головка. 4. Номер
Для в'язання використовують інструменти багаторазового використання (гачки, ножиці, лінійка). Охайне ставлення до них – запорука економного використання матеріалів.
Повторимо правила техніки безпеки праці.
Якщо ви згодні з наведеним твердженням, підніміть руки в гору. Якщо не згодні – витягніть руки перед собою.
Пропоную написати письмовий диктант з відповідями «Так» або «Ні».
Діти працюють в парах, перевіряють диктант один в одного.
Наші учні багато читають довідкової літератури, уміють користуватися Інтернетом. Тому це завдання допоможе виявити цікаві факти.
Переглянемо презентації: «Плетення гачком», «Амігурумі».
Фізкультхвилинка
Під час в’язання людина сидить нерухомо і тому потрібно періодично розминати тіло – дбати про своє здоров'я.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть,
Розведіть їх в сторони.
Плесніть діти кілька раз.
За роботу - все гаразд!
Дайте відповіді на запитання у швидкому темпі.
(О – повітряна петля, + стовпчик без накиду ...)
І ось ми підійшли до найцікавішого. Ви не просто навчилися плести гачком й виготовляти іграшки. Ви виконали творчі проекти, які складалися з чотирьох етапів. Давайте їх пригадаємо:
- організаційно-підготовчій;
- конструкторський;
- технологічний;
- заключний.
У процесі роботи ви склали портфоліо- документацію з виготовлення вашої м’якої іграшки. А іграшка може бути товаром? Так. Може колись ви будете їх виготовляти та продавати.
Для того, щоб товар дійшов до споживача, його треба рекламувати. Слово «реклама» походить від французької мови, це оголошення про товар чи послуги у формі, найбільш здатній привернути увагу людей. Засоби можуть бути різноманітними. Давайте подивимось вашу рекламу.
Давайте заповнимо картку оцінювання виробу.
Учениці працюють в парах, оцінюючи етапи портфоліо, вироби один одного. Підсумовуються бали за усі усні відповіді та портфоліо. Виставляються оцінки.
Аукціон. Ділова гра
А. Вибери іграшку, яку б ти хотіла купити, але не свою. Обґрунтуй свій вибір.
Б. Дай відповідь на запитання:
1. Чи досягла очікуваних результатів?
2. Чи відповідає готовий виріб задуму, розробленим критеріям?
3. Які орієнтовні матеріальні затрати?
4. Яка орієнтовна вартість виробу порівняно з вартістю таких виробів у художніх салонах, на ринку?
5. Які труднощі виникли під час виконання творчого проекту, шляхи їх подолання?
6. Якби я знову починала виконувати цю роботу, то використала б такі вторинні матеріали...
Заключний інструктаж