«Жодна річ не виникає, не знищується, але кожна складається зі змішування існуючих речей, або виділяється з них». Анаксагор(500-428 до н. е.)
Номер слайду 2
Означення. Вирази, складені зі змінних величин і чисел за допомогою арифметичних операцій, називають раціональними виразами алгебри. Означення. Раціональні вирази, що не містять змінної у знаменнику, називають цілими раціональними виразами.
Номер слайду 3
Означення 1. Раціональною нерівністю називається нерівність, обидві частини якої є раціональними виразами. Означення 2. Цілою нерівністю називається раціональна нерівність, обидві частини якої є цілими виразами.
«Розв'язування цілих раціональних нерівностей. Метод інтервалів».
Номер слайду 7
Використовуючи результати виконання попереднього завдання доповніть схему і поясніть знаки добутку (х – 6)(х + 2)
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Метод інтервалів включає наступні кроки: Виділити на числовій осі х інтервали знакосталості. Визначити знак виразу на кожному з інтервалів. Вибрати інтервали, які відповідають знаку нерівності. Якщо нерівність нестрога, включити у відповідь кінці інтервалів.
Я знаю, як розв’язувати нерівності методом інтервалів…2) Я знаю, як знаходити інтервали …3) Я знаю, як знаходити нулі функції…4) Я зрозумів, як знаходити знак виразу на інтервалі…5)Сьогодні на уроці у мене все виходило…6) Я припустився помилок в самостійній роботі (переліч їх).