Узагальнити знання уміння і навички з теми „Електричний струм", розвивати здібності дітей логічно мислити, вміння знаходити вихід із різних практичних ситуацій.
9клас Презентація до уроку: Розв’язування задач на тему « Електричний струм» Матеріал підготувала: Вчитель вищої категорії Кліщинського НВК Коваленко В.М.
Номер слайду 2
Розв'язування задач з теми „Електричний струм”
Номер слайду 3
Мета: Узагальнити знання уміння і навички з теми „Електричний струм", розвивати здібності дітей логічно мислити, вміння знаходити вихід із різних практичних ситуацій.
Девіз: „Одержав знання - застосовуй до справи", „ Знання без справи - важка ноша".
Номер слайду 6
I. Організаційна частина. 1. Перевірка готовності учнів до уроку. 2. Оголошення теми уроку. 3. Зачитати девіз уроку. 4. Оголосити мету уроку. 5. Завдання уроку: а) закріпити знання про електричний струм і його властивості; б) практично розв'язати задачі різних видів по темі „Електричний струм"; в) перевірити вивчене шляхом самостійної роботи.
Номер слайду 7
Перша група - Лідер Дудкіна Дарина. Друга група - Лідер Грановська Тетяна. Третя група - Лідер Лихошерст Ліна Четверта група - Лідер Скрипніченко Юлія.
Номер слайду 8
Перше завдання „Мозковий штурм". 1. Що називають електричним струмом? (упорядкований рух заряджених частинок). 2. Що потрібно створити в провіднику, щоб у ньому виник і існував струм? ( потрібно створити в ньому електричне поле) 3. Які бувають дії струму? (теплова, хімічна, світлова, механічна, магнітна). 4. Скільки полюсів має джерело? (джерело має два полюси).
Номер слайду 9
5. З чого складається електричне коло? (джерело струму, системи з'єднувальних пристроїв і клерувальних пристроїв, споживача електричної енергії). 6. Без якого з цих елементів електричного кола можна освітити приміщення? (приладів регулювання). 7. Від якого полюса джерела струму і до якого прийнято вважати напрям струму? (від позитивного до негативного). 8. У яких випадках потрібно враховувати напрям струму? ( при хімічній та магнітній дії струму при підключенні вимірювальних приладів, електродвигунів). 9. За однакового значення сили струму електрична лампочка міської електромережі дає більше тепла і світла ніж лампочка кишенькового ліхтарика. Чим це пояснюється? ( N2 < N1, а тому різна робота електричного струму). 10. Чому вольтметр вмикають в електричне коло паралельно певним ділянкам цього кола, а не послідовно, як амперметр? (напруга на різних ділянках електричного кола різна і вимірюється саме на кінцях провідників чи споживачів електричної енергії)
Номер слайду 10
Друге завдання „Експерементальне". Перед вами знаходяться прилади, з'єднувальні провідники, амперметр, вольтметр, низьковольтна лампочка на підставці. Хто швидше складе електричне коло і в кого швидше загориться лампочка. Оголосити переможців у цьому завданні.
Номер слайду 11
Третє завдання „Чи знаєш ти формули". На столі лежать аркуші з фізичними величинами. Складіть із них формули і поясніть її фізичний зміст. (хто найбільше складе формул по темі „Електричний струм"). Оголосити переможців у цьому завдані.
Номер слайду 12
Четверте завдання „Самостійна робота”. 1. Виконання тестових завдань 2. Завдання „Чи знаєте ви іноземну мову?” Кожній команді потрібно написати у стовпчик російський переклад термінів, що використовуються в темі «Електричний струм»: Вимикач => Виключатель Струм => Ток Амперметр => Амперметр Опір => Сопротивление Електрон => Електрон Вольтметр => Вольтметр Джерело струму => Источник тока Провідники => Проводники Напруга => Напряжение
Номер слайду 13
Завдання „Подорож рідною країною” Рядки з назвами міст України. За першими літерами назв певного стовпчика потрібно скласти назву одного з вимірювальних приладів, що використовуються для визначення таких характеристик електричного струму, як сила струму, напруга, а також для вимірювання часу. Примітка: Літера «Є» можна читати і використовувати, як «Е» Єнакієве Одеса Київ Алушта Вінниця Нікополь Мелітополь Євпаторія Ровеньки Ромин Миргород Умань Рівне Львів Івано-Франківськ Євпаторія Рівне Енергодар Первомайськ Трускавець Очаків Тернопіль Тернопіль Миколаїв Миргород Донецьк Суми АМПЕРМЕТР ВОЛЬТМЕТР СЕКУНДОМІР
Номер слайду 14
ПІДСУМОК УРОКУ. На початку уроку ми ставили завдання. Як ви думаєте чи реалізували ми на уроці поставлені завдання? Учениця: Я вважаю, що ми реалізували поставлені завдання на початку уроку. Виконуючи завдання «Мозковий штурм»,ми повторили теоретичний матеріал по темі «Електричний струм», тому що без теоретичних знань не можливо розв'язувати задачі. Ми повторили формули,які вивчали в даній темі. Це завдання допомогло нам при розв'язуванні вправ. Навчилися розв'язувати експериментальні задачі Складати електричні кола та випробовувати його дії. Застосовуючи етапи розв'язування задач та формули ми розв'язували задачі по темі «Електричний струм». Виконали самостійну роботу, тестові завдання за різними рівнями.
Номер слайду 15
ПІДСУМОК УРОКУ. Так свої завдання поставлені на початку уроку реалізували. І впевнились в то му, що: Одержав завдання - застосовуй до справи, тобто знаючи теоретичний матеріал і формули ви розв'язували поставлені перед вами завдання, а Знання без справи - важка ноша. Кожний із вас за свою працю на уроці отримає оцінку. Мозковий штурм. Складанні електричного кола. Складанні формул. Розв'язання задачі біля дошки Розв'язання задач у групах. 3а виконання самостійної роботи отримаєте оцінки. Дякую за участь на уроці. Ви сьогодні молодці.
Номер слайду 16
Домашнє завдання. Задача: Людина, опір тіла якої 15 кОм, торкнулася руками оголених проводів, що перебувають під напругою 360 В. Чи є струм небезпечним для людини, якщо безпечна сила струму 1мА? Підсумок уроку. Аналіз учнівських відповідей. Оголошення оцінок.