Даний урок допоможе вчителю поглибити, закріпити, узагальнити та систематизувати знання про електричний струм, силу струму, напругу, опір провідника; закріпити поняття напруга, сила струму, опір.
Тема: Розв’язування задач
Мета: навчальна: поглиблення, закріплення, узагальнення та систематизація знань про електричний струм, силу струму, напругу, опір провідника, та взаємозв'язки між ними; закріпити поняття напруга, сила струму, опір;
розвиваюча: розвивати вміння розв'язувати задачі, розвивати культуру мовлення методом усного опитування учнів та коментування розв'язання задач;
виховна: виховувати спостережливість, самостійність; виховувати навички самоконтролю і самоаналізу.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Обладнання: картки, інтерактивна дошка.
Хід уроку.
І. Організаційна частина
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ми вивчили тему «Електричний струм. Сила струму. Напруга. Опір провідників». Сьогодні ми узагальнимо та систематизуємо свої знання з даної теми.
Великий Аристотель стверджував: «Ніщо так сильно не руйнує людину, як тривала фізична бездіяльність».
Тож починаємо працювати!
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
ІІ варіант – виконання тесту
І варіант
R= enυS R= U= 1 кОм= 106 Ом
1 мкА=10-3 А 1 МВ= 10-6В 1мВ= 103В
Сила струму U=A/q
Напруга R=ρι/S
Опір I =q/t
1 В 1 Кл/с
1 А 1 Дж/Кл
ІІІ. Розв’язування задач
Робота в групах
2.
1.Яку фізичну величину вимірює прилад, шкала якого показана на рисунку?
2.Яка його ціна поділки?
3.Які покази приладу?
1.Яка робота виконується з переміщення заряду 2 Кл по провіднику, напруга на кінцях якого 220 В?
2.
1.Яку фізичну величину вимірює прилад, шкала якого показана на рисунку?
2. Яка його ціна поділки?
3. Які покази приладу?
1.Опір мідного дроту довжиною 100 м дорівнює 2 Ом. Визначте площу поперечного перерізу дроту.
2. Знайдіть і виправте помилки
1.Яка напруга на кінцях провідника , якщо при проходженні по ньому сили струму 2 А протягом 5 хв виконується робота 6 кДж?
ІV. Підсумок уроку:
Вправа "Продовж речення"
Що ми з вами робили на уроці?
Що ви почерпнули для себе нового?
Що ви запам’ятали?
Чому ви сьогодні навчилися?
Що, на вашу, вам ще треба дізнатися з даної теми?
V. Домашнє завдання: № 1025, № 1026 – рівень А № 1081, № 1099 – рівень Б
Тест
1.Величина, яка характеризує швидкість протікання заряду через поперечний переріз провідника, називається
А. опором
Б. напругою
В. силою струму
Г. зарядом.
2. Напруга вимірюється:
А. амперметром
Б. вольтметром
В. ватметром
Г. омметром.
3.Електричний струм – це…
А…упорядкований рух заряджених частинок.
Б…хаотичний рух заряджених частинок.
В… упорядкований рух атомів і молекул.
Г… хаотичний рух атомів і молекул.
4.Яке з математичних співвідношень є визначення сили струму?
А. Б. B. Г.
5. Вкажіть прилад для вимірювання сили струму:
А. Вольтметр Б. Амперметр В.Омметр Г. Реостат
6. Вкажіть прилад для вимірювання електричного опору:
А. Вольтметр Б. Амперметр В.Омметр Г. Реостат
7.Одиницею напруги в СІ є:
А.1Вт Б.1Кл В.1В Г.1 Дж
8. Одиницею сили струму в СІ є:
А.1А Б.1Кл В.1В Г.1 Дж
9.Як вмикають амперметр в електричне коло?
А. Послідовно зі споживачем Б. Паралельно зі споживачем
В. Паралельно джерелу струму Г. Правильної відповіді немає
10. Одиниця вимірювання опору:
А. 1 Ом Б. 1 А В. 1 Кл Г. 1 В.
11. Опір провідника залежить від…
А. маси Б. речовини, з якої він виготовлений
В. геометричних розмірів Г. геометричних розмірів і речовини, з якої він виготовлений
12. Яке з математичних співвідношень є визначення напруги?
А. Б . В. А=q·U Г.