*Сонце розміщене в одному із фокусів еліпса орбіти Землі, → довжина обводу якого становить 936,25 млн 250 тис. км.* протягом року Земля буває то ближче до Сонця, то далі від нього. → А) найближче до Сонця (147 млн км) 1 січня, → Б) 1 липня перебуває в найбільшому віддаленні (152 млн км) → швидкість руху Землі навколо Сонця найменша (відповідно до законів Кеплера). А)Б)
*У дні весняного й осіннього рівнодення Земля перебуває → в точках перетину екліптики з небесним екватором, а Сонце розташоване в площині екватора Землі.→ Сонячне проміння падає на екватор під прямим кутом і віддає йому найбільше енергії. →на північ та південь від екватора на однакових широтах сонячне проміння падає під однаковими, меншими кутами, ніж на екваторі.
Сьогодні вчені все більше уваги приділяють впливу Сонця й Місяця на різні сфери діяльності та життя людини. Вони вивчають вплив магнітних бур, викликаних сонячним випромінюванням, на здоров'я людей, а також на роботу різноманітних технічних приладів. Тривають дослідження впливу циклів Місяця на рослинність в аграрному секторі.
Земля одночасно здійснює в космосі декілька рухів: навколо своєї осі, навколо Сонця і разом із Сонячною системою рухається в нашій Галактиці. Сонце і Місяць мають визначальний вплив на виникнення життя на Землі та його подальше підтримання й еволюцію. Ми із Землі бачимо лише одну півкулю Місяця, тому що період обертання супутника нашої планети навколо своєї осі майже повністю збігається із часом його обертання навколо Землі. З обертанням Землі навколо своєї осі пов'язані зміна дня й ночі, місцевий та поясний час і лінія зміни дат, полярне стиснення Землі, дія сили Коріоліса. ВИСНОВКИ