Презентація “Русь-Україна. Королівство Руське. Крим”

Про матеріал
Презентація з історії для учнів 5 класу НУШ “Русь-Україна. Королівство Руське. Крим”, створена на основі авторської презентації видавницва "Астон" (більш роширена)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку:“Русь-Україна. Королівство Руське. Крим”

Номер слайду 2

На теренах України люди проживали ще 1 млн роківтому. Уявляєте, як давно це було!

Номер слайду 3

Яскравим прикладом такої спільноти є трипільці. Їх поселення відкрив київський учитель та археолог Вікентій Хвойка ще в 1896 році біля с. Трипілля на Київщині.

Номер слайду 4

18.1. Народи, що проживали на території України в давнину. Опрацюйте підпараграф 19.1 (абзац 1) підручника та візуалізуйте інформацію про трипільців у формі піктограм. Обговоріть виконану роботу в класі: «Я зобразив/зобразила …, тому що трипільці ….»{36047593-07 EC-42 DD-ABD2-34 AC64 E4 ACCE}Працюємо разом{36047593-07 EC-42 DD-ABD2-34 AC64 E4 ACCE}Працюємо самостійно. Ознайомтеся із символікою трипільських візерунків. Задекоруйте глечик

Номер слайду 5

Згодом степи Причорномор’я та Приазов’я заполонили кіммерійці, потім скіфи і сармати.

Номер слайду 6

На узбережжі Чорного моря грецькі переселенці засновували свої міста.

Номер слайду 7

Життя слов'ян. Сенкан. Скористайтеся матеріалами пункту 19.1. та джерелом (матеріали робочого зошита учня) та складіть висловлювання про слов’ян у формі сенкану. Опис іноземними мандрівниками слов’янського населення України

Номер слайду 8

482 рік

Номер слайду 9

Важливе місце в історії Української держави займає Києво-Руська держава (в історичних джерелах сучасники цю державу називали Русь або Руська земля) — середньовічна українська держава зі столицею в Києві, котра існувала з другої половини IX до середини XIII ст., основою якої були сучасні українські землі.

Номер слайду 10

Назва «Київська Русь» походить від словосполучення «Руська земля». У 860 р. князь Аскольд здійснив похід на Константинополь та уклав перший відомий договір між Руссю та Візантією. Окрім Києва, сильний центр влади сформувався також у місті Новгород — найбільшому торговому центрі далеко на півночі землі русів. Певний час там княжив Рюрик, а після його смерті залишився малолітній син Ігор та назва цілої династії — Рюриковичі.

Номер слайду 11

Князь Олег Олег (помер 912?) був талановитим і рішучим правителем. Завоювавши у 882 р. Київ і підкоривши собі полян, він силою поширив своє володіння (тобто право збирати данину) на сусідні племена. Воював з хазарами і Візантією. У 907 р. Олег на чолі великого війська напав на Константинополь і захопив його. На знак перемоги він прибив свого щита на воротах міста, а Візантія зобов'язалася сплачувати щорічну данину русичам.

Номер слайду 12

Ігор (912-945) поклав початок правлінню князівського роду Рюриковичів. Воював з печенігами, уклав з ними перемир'я на 5 років. Здійснив невдалі походи на Візантію, після яких був змушений підписати з нею невигідні Русі договори. Князювання Ігоря було трагічним. Намагаючись підкорити повсталих древлян, він загинув у сутичці з ними під час збору данини.(945р.)

Номер слайду 13

Ольга (945-962) була розсудливою і мудрою. Прийшовши до влади ,вона жорстоко помстилася древлянам за смерть свого чоловіка Ігоря. Разом із тим Ольга розуміла, що необхідно змінити довільний та безладний спосіб збирання данини, який став причиною смерті Ігоря. Тому вона встановила чіткі розміри данини для підлеглих земель. Ольга піклувалася про поширення освіти,розбудовувала й прикрашала свою столицю. Вона відмовилась від воєн, усі справи вирішувала мирним шляхом ( дипломатія).

Номер слайду 14

Святослав (962-972). Відважний і палкий, він був насамперед князем-воїном. Усе життя Святослав провів у походах. Бився зі степовими кочовиками, воював з Візантією,бо аж під її мури хотів посунути кордони власної держави. У 972р., повертаючись з походу на Візантію, князь Святослав загинув у бою з печенігами, які влаштували йому засідку біля дніпрових порогів. Літописець оповідає, що печенізький хан наказав зробити з його черепа кубок. Так закінчилися славні справи Святославові.

Номер слайду 15

Найбільшого розквіту Київська Русь досягла за часів правління Володимира Великого та Ярослава Мудрого. Володимир Великий (980-1015). Зійшовши на київський престол у 980 р. і зосередивши в своїх руках неподільну владу, Володимир започаткував нову добу в історії Київської Русі. Він розширив володіння держави,посилив князівську владу ( у найбільших містах посадив своїх синів). За Володимира почали карбувати перші давньоруські монети – златники й срібники. Він воював з кочівниками –печенігами,будував захисні укріплення, міста – фортеці. Зміцнював власне військо. Найбільшою справою Володимира вважають запровадження християнства в Київській Русі.(988р)

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Ярослав Мудрий (1019-1054). Сприяв зміцненню держави, припинив міжусобні війни. Створив звід законів, названий згодом «Руська Правда». Ярослав піклувався про розвиток культури(будівництво церков, літописання, створення шкіл і бібліотек). В 1036р. Ярослав Мудрий завдав нищівної поразки печенігам (біля Києва) і назавжди відігнав їх від кордонів Русі. Королі європейських держав вважали за честь вступити в родинні зв’язки з київським князем. Недарма Ярослава Мудрого називали « тестем» Європи.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Володимир Мономах. Він княжив спочатку в місті Переяслав, де зумів організувати потужний захист від нападів половців. Кияни запросилийого, бо потребували відважного та мудрого правителя.

Номер слайду 20

19.2. Княжа Русь-Україна. Працюємо з підручником (пункт19.2 параграфу 19) та упорядковуємо таблицю «Видатні правителі Русі-України»{36047593-07 EC-42 DD-ABD2-34 AC64 E4 ACCE}Князь. Основні досягнення. Аскольд. Ольга. Святослав. Володимир Великий. Ярослав Мудрий. Володимир Мономах

Номер слайду 21

Зробимо проміжні підсумки. Діяльність якого правителя ілюструє запропонований колаж. Складіть 3 речення про нього. Чому князь Ярослав отримав прізвисько «Мудрий»? Поясніть, яке завдання ставив перед собою Володимир Мономах, і чи вдалося його втілити?Обговорюємо разом:

Номер слайду 22

19.3. Королівство Руське. Кримське ханство. Працюємо з підручником (пункт 19.3.). Співвіднесіть діяча та його справи. Данило Романович. Василь Костянтин Острозький

Номер слайду 23

Кримське ханство. Мешканці Кримського півострова довго перебували під владою монголів. У 1441 році постало Кримське ханство, коли його засновник, Хаджі Гірей, утвердив свої володіння після політичного розпаду Золотої Орди.

Номер слайду 24

Столицею нової держави стало місто Бахчисарай.

Номер слайду 25

Упродовж століть у Криму формувався самобутній народ, що називає себе «киримли» (кримчаки, кримці), отож Кримське ханство стало першоюйого державою. З певних причин за цим народомзакріпилася науково неточна назва – кримські татари

Номер слайду 26

Підведемо підсумки уроку: {36047593-07 EC-42 DD-ABD2-34 AC64 E4 ACCE}З'єднайте поняття з їх значенням{36047593-07 EC-42 DD-ABD2-34 AC64 E4 ACCE}Продовжте речення:

Номер слайду 27

Підведемо підсумки уроку: Вправа “3-2-1: ЗВОРОТНІЙ ВІДЛІК”{36047593-07 EC-42 DD-ABD2-34 AC64 E4 ACCE}Клас:Ім’я, прізвище: а3-2-1: зворотній відлік3 речі, які ви не знали до сьогоднішнього уроку:1. 2. 3. 2 речі, які вас здивували під час вивчення теми:1.2.1 приклад, як ви готові застосувати здобуті знання на практиці

pptx
Додано
28 лютого 2023
Переглядів
3954
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку