Звичка - це те, що ми робимо майже не замислюючись, діючи автоматично. Наприклад, заправляти зранку ліжко, чистити зуби, робити ранкову зарядку. Для того, щоб звичка сформувалася ту чи іншу дію потрібно виконувати регулярно та багаторазово і тоді людина незамислюючись виконує ту чи іншу дію. Як правило у кожної людини є багато різних звичок. Вони можуть бути корисними та шкідливими.
Алкоголь - наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. Великі дози алкоголю чинять вплив на деякі відділи ЦНС. При ураженні центрів довгастого мозку настає порушення терморегуляції, дихання і серцевої діяльності - так званий коматозний стан. Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності ШКТ, печінки, органів дихання, нирок, статевих залоз та ін.
Тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози.
Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це явище може спричинити стан, у якому людина фокусуватиметься на віртуальному, а не реальному світі. Людина в такому стані може ігнорувати потребу у їжі, туалеті, сні, живому спілкуванні, фізичній активності і тощо.
Гаджетозалежність – нова хвороба, яку вчені ставлять в один перелік з алкоголізмом і наркоманією. Життя без гаджетів у молоді викликає такий же стрес, як у жертв катастроф або війни! Посттравматичний синдром виявили угорські вчені у випробовуваних, у яких на час забирали смартфони. І зафіксували схожі симптоми – підвищене серцебиття і розгубленість.
Неправильне харчування - як надмірне, так і недостатнє - здатне завдати шкоди здоров'ю людини абсолютно в будь-якому віці. ⠀ЯК ЦЕ ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ? ⠀зниження рівня фізичного і розумового розвитку;швидка стомлюваність;зниження працездатності;передчасне старіння;скорочення тривалості життя.
Характеризується виникненням патологічного потягу до наркотичного засобу (психічної залежності), зміною толерантності до наркотичного засобу з тенденцією до збільшення доз і розвитком фізичної залежності, появою абстинентного синдрому, при припиненні прийому. Наркотик – це отрута, яка руйнує не тільки внутрішні органи людини, але його мозок і психіку.