Презентація " Системи лінійних рівнянь"

Про матеріал

Дану презентацію можна використовувати на кожному з уроків, де вивчається один з методів вирішення систем лінійних рівнянь, так і на уроці-узагальненні даного матеріалу.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

7 клас. Лосєва Г. І. - учитель математики НВК ЗОШ I-III ступенів - ліцей м. Добропілля

Номер слайду 2

Мета. Узагальнити поняття рівнянь та систем лінійних рівнянь із двома змінними. Розглянути методи розв'язання систем лінійних рівнянь із двома змінними.

Номер слайду 3

Рівняння та його властивості. Визначення. Рівняння – це рівність, що містить одну або кілька змінних. Властивості рівнянь Якщо в рівнянні перенести доданок з однієї частини в іншу, змінивши його знак, то вийде рівняння, рівносильне даному. Якщо до обох частин рівняння додати або відняти одне й те саме число. то вийде рівняння , рівносильне даному. Якщо обидві частини рівняння помножити або розділити на одне й те саме відмінне від нуля число, то вийде рівняння, рівносильне даному.

Номер слайду 4

ВИЗНАЧЕННЯ. Системою рівнянь називається деяка кількість рівнянь, для яких треба знайти спільні рішення. Рішенням системи рівнянь з двома змінними називається пара значень змінних, яка перетворює кожне рівняння системи на правильну рівність. Розв'язати систему рівнянь – значить знайти всі її рішення або встановити, що їх немає. ? Система лінійних рівнянь та її розв'язок.

Номер слайду 5

Система лінійних рівнянь з двома змінними:

Номер слайду 6

Система лінійних рівнянь з двома змінними:

Номер слайду 7

Побудуємо графік першого рівняння x y 0 2 -2 0 Побудуємо графік другого рівняння x y 0 10 10 0 1 0 1 2 10 x 4 6 10 -2 y Відповідь: (4; 6)

Номер слайду 8

Графічний метод (алгоритм). Виразимо у через х в кожному рівнянні. Построїмо в одній системі координат графік кожного рівняння. Визначимо координати точки перетину графіків Запишемо відповідь у вигляді: х =…; у =… або (х; у)

Номер слайду 9

? Розв'язання системи методом підстановки Виразимо у через х Підставимо Розв'яжемо рівняння

Номер слайду 10

? З будь-якого рівняння виразити одну змінну через другу. Підставити отриманий вираз для змінної в друге рівняння. Розв'язати отримане рівняння з однією змінною. Підставити знайдене значення змінної в отриманий в першому кроці вираз та обчислити значення другої змінної. Записати відповідь: х =…; у =…

Номер слайду 11

Розв'язання системи методом додавання Зробимо протилежними числові коефіцієнти біля у. Додамо рівняння почленно Розв'яжемо перше рівняння Відповідь Підставимо x в друге рівняння

Номер слайду 12

Метод додавання (алгоритм)

Номер слайду 13

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Голуб Галина Сергіївна
  Дякую! Матеріал такий, який я і шукала!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
21 липня 2018
Переглядів
648
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку