Розроблена презентація для використання на уроці розвитку мовлення, що дає змогу учням ознайомитися з відгуком, методами роботи над ним.видами відгуків, зразками та допоможе успішному його написанню.
П”яте квітня Класна робота Розвиток мовлення Складання відгуку про цікаву книгу
Номер слайду 2
Мета уроку: поліпшувати мовленнєву культуру учнів. виховувати естетичні почуття, інтерес до історії культури рідного народу. Вчити учнів складати відгук на прочитану книгу
Номер слайду 3
ПОМИСЛИМО Як ви гадаєте, для чого людина народжується на світ? Багато філософів, відповідаючи на це питання, проголошують, що найважливіша мета людини — пізнати світ, який її оточує. Як людина пізнає навколишній світ? Існує два засоби пізнання світу: наука і мистецтво. Кожен із них дозволяє людині щось відкрити не тільки в оточуючому просторі, але й у собі самому. У школі ви багато уваги приділяєте вивченню основ наук, але потрібно завжди пам’ятати, що є речі, які не вивчає наука.
Номер слайду 4
МІРКУЮ
Яким буває світанок на річці? Що відчуває закохана людина? Що таке горе? Що таке кохання? Саме на ці питання ми шукаємо відповіді в мистецтві, у книгах. Сьогодні на уроці ми будемо з вами намагатися зрозуміти й оцінити твори.
Номер слайду 5
Бесіда за питаннями 1. Які види мистецтва ви знаєте? 2. Чи доводилося вам складати відгуки? 3. Які труднощі у вас виникали? 4. Яким вимогам має відповідати відгук на книгу?
Номер слайду 6
Види мистецтва література, живопис, музика, театр, скульптура, хореографія, кінематографія, архітектура, декоративне мистецтво та ін. Кожен із них відтворює навколишній світ різними засобами: література за допомогою слова, музика — звуку, танець — руху і т. ін.
Номер слайду 7
Відгук - це і є обмін враженнями про книгу, вираз свого ставлення до створених автором образів. Відгук можна написати у вигляді листа, статті в газету, щоденникових записів, есе. Відгук завжди передбачає слухачів, співрозмовників. Це можуть бути друзі, вчитель, бібліотекар, широка аудиторія. Від того, до кого ви звертаєтеся, залежить і його форма, і зміст.
Номер слайду 8
СИТУАТИВНЕ ЗАВДАННЯ . Уявіть ситуацію: ви стали учасником обговорення переглянутого кінофільму (відвіданого спектаклю) чи прочитаної книжки. Підготуйте письмовий відгук (на вибір) у формі статті публіцистичного стилю до періодичного видання. Мета його — поділитися своїми враженнями про почуте, побачене чи прочитане. Скористайтеся пам'яткою "Як працювати над відгуком, про твір мистецтва" та орієнтовними схемами відгуку на кінофільм, спектакль та книжку. Зверніть увагу!
Номер слайду 9
Лексична робота Під час складання відгуку на твір мистецтва використовуйте по можливості такі словосполучення: твір цікавий тим...; дуже вразило...; особливо запам'ятався епізод (момент, місце); увагу привертає...; автор вдало (переконливо, яскраво, захоплююче): на жаль, шкода, герой...; у творі піднімається проблема...; порушується питання...; стверджується думка...; основна думка розкривається... та ін.
Номер слайду 10
«Як складати відгук на прочитаний твір» Обґрунтувати, з якою метою складається відгук: 1) привернути увагу до твору, вплинути на думку інших людей, посперечатися з приводу оцінки художніх образів; 2) бажання поділитися враженням про прочитане з людьми, які знаходяться далеко ; 3) прагнення розібратися в прочитаному. Умотивувати, чому твір сподобався. Писати відгук під свіжими враженнями від прочитаного. Коротко схарактеризувати головних героїв твору. Оцінити ставлення автора до своїх персонажів. Не переказувати змісту твору: це знизить інтерес до нього в читача відгуку. Визначити художню вартість твору. Порадити адресатам прочитати цей твір літератури.
Номер слайду 11
План відгуку 1. Як називається книга і хто її автор? 2. Яку епоху описано в книзі, що обговорюється? 3. Який проміжок часу охоплюють описані в книзі події? 4. Що вас найбільше зацікавило в книзі: доля її героїв, їх вчинки та поведінка, спосіб їх життя чи самі події або описи природи тощо? 5. Які почуття викликала у вас ця книга, що з неї найбільше запам’яталося? 6. Чи сподобалась вам книжка? Чому саме?