Складнопідрядне речення з підрядними з’ясувальними. Вивчення нового матеріалу та поглиблення набутих знань. Завдання можна використовувати як супутні до плану-конспекту уроку.
Складнопідрядне речення з підрядними з’ясувальними
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Завдання 1. Записати речення, розставити розділові знаки. Я люблю коли в листя зелене дерева одягає весна і під вітром хитаються клени і співає в квітках долина. Від ріки що широким луком обгинала місто з двох боків тягло вогким холодом. Я схиляю голову перед тобою бо бачу невимовну красу твою чую мелодію невідомих пісень яких ми не знали але хотіли б створити. Сагайда уважно стежить яке враження справлять його слова на ординарця. Ось твій світ існує вільний і прекрасний і ти живеш коротку мить.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
СПР з підрядними з’ясувальними називаються речення, у яких підрядна частина пояснює в головній якийсь член речення, доповнюючи його зміст. ЩО? ЩО САМЕ? Він знав, чий голос чує. Що?
Номер слайду 9
Обери складнопідрядне речення з підрядними з’ясувальними.
Номер слайду 10
Завдання 2. Усно перетворити речення на складнопідрядні із з'ясувальною частиною. Викладач порадив студентам скористатися додатковою літературою. 2. Екскурсовод обіцяв показати нам соляну печеру. 3. У нічній тиші я почув спів соловейка. 4. З вікна потяга я спостерігала за зміною краєвидів. 5. Усіх присутніх попросили вимкнути мобільні телефони. 6. Нас приємно вразило оздоблення, оригінальне освітлення й охайність готельного номера.
Номер слайду 11
Завдання 3. За поданими схемами складіть складнопідрядні речення з підрядними з’ясувальними [сказати], (що...).[повідомити], (як...).[помічати], (що...).[відомо], (що...).[треба], (щоб...).[прекрасно], (що...).