Презентація "Спортивні звитяги минулого і сьогодення". 5 клас

Про матеріал
Дана презентація є допомогою учителям при проведенні уроку з предмета "Досліджуємо історію і суспільство": підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти / І. Д. Васильків, О. Я. Басюк, Г. С. Гінкул, Л. А. Грисюк, І. С. Димій, О. А. Іртищева, М. І. Костікова, І. Л. Паршин, Р. В. Шеремета. — Тернопіль : Астон, 2022. — 228 с. : іл.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Спортивні звитяги минулого і сьогодення. Дмитрів Л. М., учитель історії ЗЗСО смт Гусятин Чортківського району Тернопільської області

Номер слайду 2

Після цього уроку учень:обґрунтовує користь обміну досвідом та взаємонавчання визнає успіхи та досягнення інших осіб визначає риси/ознаки артефакту (музейного об’єкта) виокремлює основне і другорядне в текстіформулює питання різного типу до тексту/медіатексту, візуальних джерел

Номер слайду 3

Як ви розумієте…значення слів «спорт», «руханка», «олімпіада»?

Номер слайду 4

Зародження спортивного руху на західноукраїнських землях Яким був український спорт 100 років тому? Опрацюйте п.15.1 та запишіть в зошиті короткі відповіді (мінімум 3) на поставлене запитання

Номер слайду 5

Історичні постаті, які долучилися до становлення і розвитку спортивного руху в УкраїніІван Боберський – «батько» товариства «Сокіл» та українського спорту. Кирило Трильовський – засновник товариства «Січ»Петро Франко – засновник товариства «Пласт»

Номер слайду 6

Хода Шевченківського здвигу сучасною площею імені Івана Франка у Львові, 1914 рік

Номер слайду 7

Перша київська олімпіада 1913 року

Номер слайду 8

Спортивні здобутки сьогодення{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Вид спортуІм’я спортсмена/спортсменки. Досягнення. За допомогою матеріалу підручника (пункт 15.3 ст. 104-107) та слайдів заповніть таблицю

Номер слайду 9

Лариса Латиніна. Володарка найбільшого числа олімпійських нагород за всю історію Олімпійських ігор. Ця гімнастка з Херсонщини у трьох олімпіадах здобула 9 золотих, 5 срібних, 4 бронзових медалей

Номер слайду 10

Вперше на Олімпійських іграх Державний Гімн України тричі поспіль лунав у 1992 році в Барселоні. Тоді золоті медалі у складі Об’єднаної команди країн колишнього СРСР вибороли Олег Кучеренко (греко-римська боротьба), Тетяна Гуцу (спортивна гімнастика), Олександра Тимошенко (художня гімнастика). Золоті олімпійські медалі для незалежної України здобували 42 особи: 19 чоловіків і 23 жінки

Номер слайду 11

Першою олімпійською чемпіонкою України на Зимових іграх 1994 року стала фігуристка Оксана Баюл, на Літніх іграх – борець В’ячеслав Олійник.

Номер слайду 12

Чотири рази ставала олімпійською чемпіонкою плавчиня Яна Клочкова. У 2021 році українським олімпійським чемпіоном став борець Жан Беленюк, здобувши золоту медаль на Олімпіаді-2020 у Токіо.

Номер слайду 13

У 1995 році на чемпіонаті світу в Гетеборзі Інеса Кравець встановила світовий рекорд у потрійному стрибку (15,50 метрів), який утримувався аж до 2020 року. Упродовж 27 років недосяжним був рекорд стрибуна з жердиною Сергія Бубки, а сам легкоатлет ставав рекордсменом світу аж 35 разів! Дев’ятнадцятирічний Руслан Пономарьов у 2002 році став чемпіоном світу з шахів, одночасно отримавши титул наймолодшого чемпіона в історії.

Номер слайду 14

Культовими стали імена футболістів Олега Блохіна, Ігоря Бєланова та Андрія Шевченка, які є володарями Золотого м’яча, боксерів братів Кличків. Гімнастка Лілія Подкопаєва вразила світ подвійним сальто вперед з поворотом на 180 градусів. Цей елемент виявився настільки складним, що більше 20 років жоден спортсмен його не може повторити. Олексій Новиков у 2020 році здобув титул найсильнішої людини планети, а в 2021-му підтвердив цей статус на змаганнях із силової атлетики.

Номер слайду 15

Шестиразова чемпіонка світу з фехтування Ольга Харлан виконує Державний Гімн України, що лунає на честь її перемоги на Чемпіонаті світу в 2013 році.

Номер слайду 16

Міжнародні спортивні змагання для людей з інвалідністю називають Паралімпійськими іграми. Їх проводять після Олімпійських ігор і, ось уже майже 30 років, – на тих самих аренах. В Україні сформовано 4 національні Федерації спорту людей із порушеннями опорнорухового апарату, порушеннями зору, слуху та інтелекту. Від 1996 року українські паралімпійці завоювали загалом 464 медалі (374 на Літніх і 90 на Зимових іграх). Наприклад, на зимовій Паралімпіаді 2010 року 19-річна Олександра Кононова здобула три золоті й одну срібну медаль. Наша збірна з літніх Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо привезла 98 нагород.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Вправа «Трихвилинна пауза»Продовжіть речення:- Я змінив/змінила своє ставлення до…. - Я дізнався/дізналася більше про…. - Я здивувався/здивувалася тому, що … - Я відчув/відчула… - Я ставився/ставилася до …

Номер слайду 19

Домашнє завдання: Опрацювати §15 ст.101-108.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Обертинська Оксана
    Дякую за гарну презентацію!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додав(-ла)
Dmytriv Lesya
Додано
15 січня 2023
Переглядів
2337
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку