Вважається, що у свято зустрічаються зима з весною та сперечаються. Хто переможе на Стрітення, той і правитиме на землі найближчим часом. У давнину в цей день намагалися визначити, якими будуть наступні два тижні.
Холодна, біла,Ліс оголила. Скувала річку,Струмок спинила. Задзвеніли струмки,Прилетіли граки. У вулик бджола. Перший мед принесла. Хто скаже, хто знає,Коли це буває?
Номер слайду 4
Вважалося, що зима з весною перетинаються на дорозі та сперечаються, хто ще залишиться в цих краях господарем.
Номер слайду 5
Визначали переможця за погодою під вечір: якщо стало холодніше, то зима ще залишиться у своїх володіння, а якщо потеплішало — весна взяла верх і її прихід буде раннім.
Номер слайду 6
Назву Громниці свято отримало, бо це був єдиний день зими, коли можна було почути відлуння грому.
Номер слайду 7
Також, прикмети нерідко стосувалися води. Якщо на даху висіли бурульки — їх збивали й розтоплювали у воду. Цю талу воду вважали цілющою
Номер слайду 8
Жінки раніше готували на Стрітення обрядове печиво у формі жайворонків. Це печиво давали дітям, а ті мали закликати разом із цими птахами весну.
Номер слайду 9
Жайворонки. На два десятки пташок:свіжі дріжджі — 30 г (або 10 г сухих)тепла вода — 2 склянки (400 мл)цукор — 3 столові ложкиолія — 3 столові ложкисіль — 1/3 чайної ложкиванілін на кінчику чайної ложкиборошно — близько 4-5 склянок (500-600 г)жменька темних родзинок
Номер слайду 10
Народні прикмети 15 лютого. Якщо під вечір тепло — значить і весна буде сонячною. Якщо все снігом замело — зима закінчиться не скоро, а весна буде дощовою. Якщо на деревах іній — вродять добре гречка й картопля.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Сьогодні Стрітення! Чудово!І сонце в небо попливло. Та усміхнулось світанково,Щоб світло й тепло нам було. Хай літо зиму переможе,Бо так вже хочеться тепла. А так і буде. Дуже схоже,Що вже весна до нас прийшла.