Мета. Вивести особистість учня в режим самовдосконалення, сформувати конкурентоспроможну особистість з постійною потребою у самореалізації та самовихованні. Очікувані результати: Висока ступінь реалізації освітнім середовищем фізичних, розумових,естетичних, моральних і духовних можливостей кожного вихованця;Психосоціальне зростання учасників навчально-виховного процесу, Самореалізації їхніх позитивних природних нахилів і соціальних здібностей. Формування у переважної більшості учнівпедагогів та батьків позитивного ставлення до школи та її вимог.
Психологічні умови та супроводження реалізую за допомогою системи організаційних, консультаційних, діагностичних, просвітницьких, профілактичних та розвиваючих заходів для учнів, батьків, педагогів, спрямованих на створення оптимальних умов для формування особистості та саморозвитку учнів. Головним завданням супроводу у цьому підході є створення умов переходу до “самодопомоги”. В процесі психологічного супроводу створюю умови та надаю учням підтримку для переходу від позиції "я не можу" до позиції "я можу сам справлятися зі своїми життєвими та навчальними труднощами", тобто пошук прихованих ресурсів особистості, опора на його можливості та створення цій основі умов розвитку.
Рушійною силою саморозвитку є формування мотивації, яка стимулює особистість до самостійних дій саморозвитку і самовдосконалення, до прояву власної унікальності, включення учнів в процес творчого пошуку нестандартних рішень, можливість демонстрації продуктів навчально-творчої діяльності.
Здатність до саморозвитку учня Формуванняпізнавальної активностіРозвитокпонятійного мислення. Задоволення базових потреб. Особистазацікавленість(пізнавальнамотивація)Розвиток рефлексіїРозвиток до цілеспрямування. Здатність планувати. Розвиток вольових якостей ВІДЧУТТЯ СВОЄЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
Маршрут до саморозвиненої особистості: діагностичний мінімум. Тести на типи соціальної взаємодії допоможуть вам зрозуміти, як ви будуєте стосунки з оточуючими, наскільки ви агресивні, конфліктні і наскільки добре вмієте адаптуватися в колективі. Знання про те, яким типом особистості ви володієте і які характеристики вам притаманні, допоможе краще зрозуміти себе. Наприклад, як і з якими людьми вам будувати взаємини, який вид діяльності вам більше підходить і як правильно самореалізуватися.
Прогресивні матриці Равена — тест, що визначає рівень інтелектуального розвитку. Тест Майерс — Бріггс призначений для визначення одного з 16 типів особистості і допоможе виявити індивідуальні вподобання і схильності. Тест Сонді дає відповіді на багато питань, в тому числі пояснює вибір людиною коханих, друзів, професії і вказує на схильність до певних захворювань. Тест Айзенка спрямований на визначення типу емоційної поведінки: ви більше інтроверт або екстраверт. Методика діагностики темпераменту Яна Стреляу допоможе визначити тип темпераменту і те, як ви реагуєте на стресові ситуації. Тест Лірі на визначення особливостей ваших взаємин з оточуючими. Тест на адаптивність розповість, наскільки успішно і як саме ви адаптуєтеся в колективі. Тест Ассингера на визначення рівня агресивності у відносинах розповість, наскільки ви агресивні при спілкуванні. Тест Томаса допомагає визначити ваш тип поведінки в конфліктній ситуації. Тест комунікативної соціальної компетентності допоможе визначити, наскільки ви товариські і який тип комунікації ви віддаєте перевагу. Оцінка самоконтролю в спілкуванні розповість, наскільки ви відкриті і безпосередні, вмієте себе контролювати при спілкуванні.
Маршрут до саморозвиненої особистості6 клас“ Зроби себе сам "Усі перемоги в житті починаються з перемоги над НАД САМИМ СОБОю. Конфуций. Сам собі вихователь Створи свій імідж. Вчись розуміти красу. Стань цікавим. Будь здоровим. Вироби характер. Повір у себе. Вчись дружити та любити. Вмій працюватиppt_x
Маршрут до саморозвиненої особистості 7 клас “ Навчи себе вчитися" Вважай нещасним тойдень, в якому ти не засвоїв нічого нового. Я. А. Коменськийppt_xstyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typefillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.on
Маршрут до саморозвиненої особистості 9 клас "Найди себе"Трагедія світу в тому, що тут повно людей, які так і не дізналися, ким вони хочуть стати або в чому полягає їхній талант. Террі Пратчтеттфізичнахарактерволябез шідливих звиччок. Життєвіпланипрацяпатріотдорослий колектив товаришлідерppt_xppt_xxshearppt_x
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з батьками: “ Рекомендації ” , “ Участь у тренінгах ”Стійкість. ТИ зі мною. Я поруч. Я подбаю про тебе. Я дбаю про твою безпеку. Активність участь у проектах. Мова любовіСлова підтримки, заохочення, подяки. Проведений разом час. Допомога. Подарунки
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями. МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СИЛЬНИХ СТОРІН ДИТИНИУ сучасному суспільстві досі прийнято вважати, що успішність дитини в школі є єдиним показником, який визначає її потенціал. Але це не так. Вчені стверджують, що є 8 типів інтелекту: тілесно-кінестетичний, лінгвістичний, візуально-просторовий, натуралістичний, музичний, логіко-математичний, міжособистісний та екзистенціальний. Вважається, що в кожної дитини домінують один або два з них. Завдання як батьків, так і вчителів – розпізнати, який саме тип інтелекту має дитина, щоби розвивати його з раннього віку, добирати такі завдання, які розвиватимуть сильні сторони, будувати відповідний індивідуальний план та навчальну програму. Академічна успішність, безумовно, важлива, але настільки ж важливий і розвиток сильних сторін дитини, схильностей до творчості чи спорту.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” 1. Тілесно-кінестетичний інтелект. Якщо в дитини такий тип інтелекту, то важливо давати їй багато рухатися, регулярно проводити досліди та експерименти на будь-які теми, проявляти творчість у малюванні, ліпленні, влаштовувати театральні вистави та використовувати пісок, крупи та різні текстури для навчання й розвитку.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” 2. Лінгвістичний інтелект. Дітям із таким типом інтелекту важливо влаштовувати марафони з читання (обираючи крижки за зацікавленнями дитини), запропонувати вести щоденник або блог, писати книги (наслідуючи жанр улюбленої книги), проводити інтерв’ю або опитування (говорити на теми, які подобаються дитині), журналістське розслідування.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” 3. Візуально-просторовий інтелект. Діти, які мають цей тип інтелекту, можуть стати художниками, архітекторами або фахівцями в подібних сферах. Для них важливо використовувати такі різновиди розвитку: картографія, фотоблог (інстаграм-сторінка), художня творчість, інжиніринг (3 D-моделювання) та квести.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” Таким дітям важливо дати можливість піклуватися про тварин або доглядати за рослинами, вести щоденник спостережень будь-яких змін у природі, дослідити карту тваринного світу, створити власну енциклопедію, відвідувати заповідники та виставки, де вони зможуть спостерігати на вивчати рослинний і тваринний світ.4. Натуралістичній інтелект
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” 5. Музичний інтелект. З дитиною, яка має цей тип інтелекту, важливо вгадувати мелодії, імітувати звуки та відтворювати ритми – від простих до складних, використовувати диктофон для запису, озвучувати фільми та мультфільми різними голосами (дубляж), влаштовувати домашні концерти, відвідувати музеї музичних інструментів та концерти.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” 6. Логіко-математичний інтелект. Цей тип інтелекту добре розвивати за допомогою настільних ігор, книжок-детективів, гри “ Що? Де? Коли? ” та стратегічних ігор, а також планування бюджету.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” 7. Міжособистісний інтелект. Розвивати такий тип інтелекту потрібно спільними (груповими) проєктами, публічними виступами, проведенням інтерв’ю та анкетуванням із подарунками, влаштуванням вечірок для друзів.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” 8. Екзистенціальний інтелект. Для розвитку цього типу інтелекту ідеально пасують ведення щоденника емоцій, втілення індивідуальних проєктів, такій дитині необхідно мати особистий простір, щоби проводити час наодинці. Оскільки такі діти небалакучі, їхні власні переживання можна попросити намалювати на папері, щоби батьки і вчителі могли розуміти, що відбувається з дитиною.
Маршрут до саморозвиненої особистості Робота з вчителями: “ Рекомендації за результатами тестувань ” Візуали, аудіали, кінестетики1. Що мої учні сьогодні побачать?Зовнішній вигляд вчителя, очі, презентацію, відео…2. Що і про що моїм учням варто чути?Як звучить мій голос, слова підтримки, цікава інформація. Не обговорювати вчителям на онлайн-уроках переживання дітей та їх пережитий досвід, пов'язаний з воєнними подіями.3. Які відчуття, емоції варто прийняти, перетворити, подарувати? «Я розумію, що тобі було (є) дуже важко», «Я бачу, що ти хвилюєшся за батька, який захищає нашу країну»… Плед, чай, плюшевий ведмедик. обійми себе…