Презентація "Суть підприємництва, умови його існування. Функції підприємця. "Презентація "Суть підприємництва, умови його існування. Функції підприємця".
Суть підприємництва, умови його існування. Функції підприємця
Номер слайду 2
Ринкова економіка неможлива без діяльності окремих економічних суб’єктів, насамперед підприємців, які здійснюють свою діяльність для створення економічних благ і послуг, що задовольняють водночас і суспільні потреби, і власні матеріальні інтереси.
Номер слайду 3
Підприємець – це той, хто за допомогою все новіших і новіших комбінацій факторів виробництва, їх властивостей здійснює реалізацію нововведень і тим самим забезпечує економічне зростання. Характерні якості підприємця – це здатність і готовність: виявити ініціативу, приймати рішення, йти на ризик, розуміти ринок та його розвиток, прагнути до нововведень, керувати людьми (співробітниками, клієнтами, постачальниками і конкурентами, виробничими радами і профспілками).
Номер слайду 4
Підприємництво – це ініціативна, самостійна діяльність осіб або підприємств, спрямована на отримання прибутку, здійснювана на свій страх і ризик, під особисту майнову відповідальність.
Номер слайду 5
Сучасна економічна література виокремлює три головних функції сфери підприємницької діяльності: ресурсну (формування і продуктивне використання капіталу, трудових, матеріальних та інформаційних ресурсів);організаційну (організація маркетингу, виробництва, збуту і реклами та інших господарських справ);інноваційну (новаторські ідеї, генерування та активне використання ініціативи).
Номер слайду 6
Підприємництво здійснюється в будь-якій галузі господарської діяльності, не забороненій законом: промисловості, сільському господарстві, торгівлі, побутовому обслуговуванні, видавничій, банківській і консультаційній діяльності, у сфері операцій з цінними паперами тощо. Основними сферами підприємницької діяльності є: виробництво (продукції, послуг), торгівля і комерційне посередництво.
Номер слайду 7
Основу підприємницької діяльності становить та або інша форма власності: приватна, акціонерна, державна.
Номер слайду 8
Об’єктами підприємницької діяльності є товари, продукти, послуги. Можна виокремити три основні форми підприємництва:· індивідуальне;· колективне;· державне.
Номер слайду 9
Суб’єктами підприємницької діяльності виступають фізичні особи (власники), фірми, державні інститути.
Номер слайду 10
Індивідуальне підприємництво спрямоване на отримання особистого доходу або прибутку.
Номер слайду 11
У колективному підприємництві господарські операції здійснюються колективним суб’єктом, яким виступає товариство. Товариства можуть бути юридичними і неюридичними особами. Підприємницька діяльність у будь-якій сфері регулюється державою через механізм фінансової системи (податки, кредити, страхування тощо).
Номер слайду 12
Державне підприємництво пов’язане з існуванням у кожній країні державного сектора. Його утворюють підприємства, що перебувають або повністю у власності держави, або під її контролем завдяки володінню нею контрольним пакетом акцій.
Номер слайду 13
Отримання прибутку – дуже важлива мета для підприємця. Однак це не самоціль. Для нього головне – використання прибутку для його зростання шляхом розширення, модернізації, структурної перебудови виробництва.