СВІТ ТВАРИН У МИСТЕЦТВІАнімалістичний жанр. Підготувала Вчитель мистецтва Добропільської ЗОШ І-ІІ ступеню №6 Федорова Н. В.
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Нині образи тварин можна побачити скрізь — у професійному живописі, графіці, скульптурі, декоративному мистецтві, а також дизайні та рекламі. Митців, які спеціалізуються в цьому жанрі, називають анімалістами.
Номер слайду 4
Для допитливих: з історії жанру. До нашого часу дійшли численні зображення тварин з різних куточків світу. На барельєфах Стародавньої Ассирії можна побачити собак, левів, биків і коней. На фресках Стародавнього Єгипту зображувалися собаки, кішки, крокодили, змії, шакали, соколи тощо. У єгиптян існував культ богині — кішки Бастет, що вважалася уособленням сонячного і місячного світла. Древнім народам Америки — ацтекам і майя — притаманні скульптурні зображення ягуарів, змій та інших тварин. Високого рівня досяг анімалістичний жанр у декоративному та образотворчому мистецтві Стародавнього Китаю. Здавна в українському декоративному мистецтві зображували птаха – символ долі, сім'ї, покровителя жінок і дітей. Також в орнаментах писанок, вишивок застосовували образи символи тварин.
Номер слайду 5
Мене дивує, як в такої маленької жінки може взятись така потужна енергія і сила на створення таких картин. Краса й образність її мальованих звірів вражає... Пабло Пікассо про Марію Примаченко. Марія Оксентіївна Приймаченко, майстер українського «наївного мистецтва», через усе життя понесла жагу творити, неминучу потребу ділитися своїми відкриттями з людьми, вона з тих митців, які створювали неповторний світ власних образів, світ краси, мистецьки висловлювала ті почуття, що живуть в народі, в його фольклорі, в його думах.