Тема. Порівняння двох числових виразів
Мета: вчити порівнювати числові вирази; вправляти у складанні і розв язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність, увагу,;виховувати інтерес до математики, уміння працювати в колективі.
Хід уроку.
I Організаційний момент. Слайд 1
Створення емоційного настрою.
- Усміхніться мені, нашим гостям та сусідові по парті.
ІІ Створення психологічного настрою класу. Мотивація навчальної діяльності
- Прислухайтесь до порад у вірші. Вони стануть у нагоді нам на сьогоднішньому уроці.
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
Чітко все відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Працюємо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашому 1-му класі
Діти просто молодці!
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм.
2. Налаштування на роботу
Очі дивляться – (діти) та все бачать.
Вуха слухають – (діти) та все чують.
- 1-
\Голова – (діти) думає.
Яким буде урок? – (діти) Цікавим!
Які у мене діти? – (діти) Найкращі!
Нехай мої та ваші надії здійсняться.
Слайд 2
Наш девіз: (діти) Хай радіє дітвора,
На уроці буде гра!
– Ви любите казки? Казок є багато. Цю казку ви всі знаєте. А як вона називається ви дізнаєтесь коли відгадаєте загадку.
На сметані замісили,
На вікні охолодили,
Круглий бік, скок-скок
— Покотився... (Колобок)
Слайд 3
Наш Колобок разом з вами вирушає у подорож до Країни казок – у казку «Колобок». На його шляху будуть різні перешкоди. Він зу -стріне різних звірів, які захочуть поласувати Колобком. Врятувати його можете ви. А знаєте як? Всі звірі яких зустрінете Колобок будуть давати вам різні завдання. Вам треба виконати їх правильно і старанно. Тільки так ви можете врятувати Колобка. Ви згодні йому допомогти. Тоді будьте уважними і наполегливими.
III Повідомлення теми і мети уроку.
– Вам допоможе виконати всі завдання вміння порівнювати числа, знання про геометричні фігури та каліграфічне написання цифр.
IV Робота над темою уроку.
Завдання 1. Слайд 4
Не сидів він на вікні
Він втікав від баби з дідом –
І зустрівся з зайченятком –
Й ну співають йому пісні.
– Але не захотів Зайчик слухати пісню, а сказав.
Ось завдання перше вам,
Нашим славним школярам.
- 2 -
Треба рахувати вміло,
Швидко, правильно, сміливо.
1) Порахувати від 1 до 9, від 8 до 1,від 4 до7. Чи знаєте , які це парні і непарні числа. (викор. цеглинки)
2) • Гра «Злови м’яч». Учитель кидає м’яч учневі й називає вираз, учень ловить м’яч, віддає вчителеві й називає відповідь:
2+4 ; 5+1; 6+3;3+7.
- Не зміг з’їсти Зайчик Колобка. Покотився Колобок далі.
Завдання 2. Слайд 5
– Покотився Колобок далі. А на зустріч йому Ведмідь.
– Де, Ведмедику, ходив?
– Що Ведмедику, робив?
– Зелененьким лісом йшов
І суничку знайшов.
Хочу її з’їсти разом з Колобком.
– Не їж мене.
– Тоді виконайте моє завдання.
— У казкових будиночках живуть числа і вирази. Нам потрібно їх порівняти :
7 4+2; 4+5 8; 5 0+5; 9+1 9.
Не з’їв Ведмедик Колобка ви добре справилися із завданням.
3. Завдання Слайд 6
– Покотився Колобок далі і зустрів Їжачка.
Їжачок пішов у ліс
Що із лісу він приніс?
Під листочком жовтеньким
Знайшов гриб смачненький.
– Захотів і він поласувати Колобком. Колобок попросив і Їжачка, щоб він не їв його. Їжачок задав і своє завдання.
Вирази парами стоять
Треба вам їх порівнять,
Часу ви не гайте
Вирази порівняйте.
4.Робота з підручником стор. 117( завд.2)
Молодці і з цим завданням ви упорались.
- 3 -
Слайд 7
- Покотився колобок, а на зустріч йому вовк. Хоче щоб ви із п’яти паличок збудували йому будинок.
Яка геометрична фігура вийшла? Але це ще не все, він ще хоче перевірити як ви працюєте з підручником (3)
ФІЗКУЛЬХВИЛИНКА
Слайд 8.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Робота в зошиті. Слайд 9
Покотився колобок далі, а на зустріч йому той хто біжить ? Лисичка, і також хоче з’їсти Колобка.
Всі хотять з’їсти Колобка, але ми зможемо йому допомогти коли виконаємо усі завдання у зошиті.(с. )
– Молодці діти. Ось і дійшов Колобок до казки. А допомогли йому ви.
V.Підсумок уроку.
Швидко наш урок злетів,
Підсумок зробить звелів.
- Чи сподобалась наша подорож?
- Що було для вас найцікавішим?
- Які завдання ви хотіли б виконувати на наших наступних уроках
математики?
Всі ми добре потрудились
І хорошому навчились.
Тож давайте скажем всі:
“ Ой , які ми молодці ! “
Уроку нашому кінець,
Хто трудився – молодець.
Може, щось і не вдалося.
Ми ж усі іще вчимося!
Слайд 10
– За ваші старання Колобок дарує вам свій портрет. Але він чорно-білий, вам його треба розфарбувати
- 4 -