Пірамідами називають гробниці древнєєгипетських фараонів Древнього та Середнього царств, втілюючі ідею про надлюдську велич правителя. Найбільша піраміда Хеопса в Гізі (висота146,6м, 28 в. до н.е.).продавнішіпіраміди фараона Джосера в Саккара і фараона Снофру в Медумі (ІІІ тис.до н.е.)
Тема: Піраміда.
Девіз уроку:
“Знання можуть бути купою каміння,
що задавила особистість.
І знання можуть бути вершиною піраміди,
на якій стоїть особистість.”
М.Розов
Мета уроку:
познайомити учнів з поняттям “піраміда ”, її елементами; забезпечити під час уроку засвоєння понять, теорій; навчати учнів використовувати знання для вирішення практичних завдань, розширити знання відомостями з історії, використанням властивостей пірамід в архітектурі, медицині,
сільському господарстві.
розвивати математичну культуру учнів, розширити і поглибити рамки навчальної програми шляхом міжпредметних зв’язків; привчити учнів користуватися додатковими джерелами інформації, робити висновки і узагальнення.
виховувати інтерес до геометрії та історії математики; виховувати охайність, культуру математичного запису,увагу, зосередженість.
Методична мета: Використання інтерактивних та інформаційно- комунікативних технологій для розвитку пізнавальної активності учнів.
Тип уроку:
Урок вивчення учнями нового матеріалу та набування нових вмінь.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.( Міжпредметні зв’язки.)
ІV. Новий матеріал. Розв’язування задач.
VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання.