Маркіян Шашкевич. Письменник, громадський і культурний діяч, провісник національного відродження на західноукраїнських землях. Народився в с. Підлиссі на Львівщині в родині священика. Навчався у львівській і бережанській гімназіях, з 1829 р. — у Львівській духовній семінарії, паралельно відвідував заняття в ун-ті. 1830 р. виключений з семінарії. Зміг поновитись тільки 1833 р. У тому ж році разом з І. Вагилевичем і Я. Головацьким організовує літературно-культурницький гурток "Руська трійця", що акцентував ідеї мистецько-культурного розвитку Галичини й України, пов’язуючи його з етнокультурним рухом, націлюючи покладатись на народну творчість. Місяченько круглоколий закрився хмарою; Чи так тобі зо мнов любо, як мені з тобою? Ой лісами, берегами білі сніги спали, Очі мої сивенькії сльозоньки залляли. Вихор дикий, студененький лопотить гілками, Тяжко, тяжко мому серцю з сумними гадками. Ой як тяжко, побратиме, тверд камінь глодати, Ой ще тяжче бездольному в світі пробувати. В гробі сумно, в гробі тихо, сумрак студененький, Ой як ляжу серед него, тогди я щасненький.
Номер слайду 3
Крук Ігор Івановичнародився 11 червня 1956 року на хуторі кошаковські Старий Добротвір Кам'янка-Бузького району Львівської області, в багатодітній сім’ї. Батько Крук Іван Михайлович мати Крук Ганна Федорівна. Закінчив добротвірську середню школу, Нововолинський електромеханічний технікум. Служба в армії. Працював у шатах Червоногруда. Остання робота Калійний завод міста Стебника рудник №2. Одружений. Дружина Ганна працює фельдшером-лаборантом. Ігор - батько трьох дітей та в даний час дідусь двох онуків На даний момент працює у Римі протягом 5 років (на 2007-й рік). НАРОД-ВЛАДАНарод і влада на словах – єдині, А у житті усе воно не так. Для себе рай вони давно уже створили, Народу рай же обіцяють в небесах. Як тільки став до влади, вмить багатий. І їхнім дітям мільйони падають з небес. Народу ж падають одні обіцянки цяцянки. Коли ж настане цій брехні кінець. Одне забули ви, вельмишановні, ті, які при владі, Що владу цю здобув для вас народ. І будьте так ласкаві, дотримайтеся слова. Лиш той буде хвален, у кого ввірував народ.
Номер слайду 4
Ігор Калинець(* 9 липня 1939, Ходорів, Львівська область) — поет і прозаїк, один із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і дисидентсько—самвидавного руху в Україні, політв'язень. Живе і працює у Львові. Автор сімнадцяти поетичних збірок, написаних у період між серединою шістдесятих та 1981 роком. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.
Номер слайду 5
Осип Маковей(народився 23 серпня 1867, в Яворові, нині Львівської області — помер 21 серпня 1925, в Заліщиках, нині Тернопільської області) — український поет, прозаїк, публіцист, критик, літературознавець, перекладач, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
Номер слайду 6
Михайло Шалата. Народився Михайло Шалата 3 квітня 1937 року в селянській родині в с. Бертешів на Львівщині. Батько Йосип Шалата (1915-1998) і мати Ганна (1909-1987) перед війною заледве спромоглися на скромну хату на краю села під лісом, званим «Підгуща». Дитинство пройшло під час війни й партизанської боротьби УПА за свободу і незалежність України. Він був свідком кривавих московських облав на українських патріотів, арештів і вивезення односельців у Сибір. До школи пішов у сусіднє село Репехів відразу до другого класу. У 1947 році відкрили школу в Бертешові, тож другу половину третього й четвертий клас навчався Уперше «Отче наш» і «Ще не вмерла» Малим почув я, мамо, з Ваших уст, Коли портрет Мазепи люто дерли Й Тараса нишком розбивали бюст. Хрести ламали, храми руйнували, І кров’ю упивалися кати, І ставили нам ідолів-гевалів Там, де стояли храми і хрести…