Літературний словник Байка — невеликий, віршований або прозовий твір з повчальним змістом, у якому в алегоричній формі через образи тварин, птахів, риб, комах, рослин і речей зображено людські вчинки, характери, недоліки. Байці властива алегоричність — наділення тварин, рослин, предметів і явищ рисами людського характеру. Байка має мораль — повчальний висновок, яким вона або розпочинається, або закінчується. Байка містить дві частини: розповідну і повчальну (мораль). Байкар — автор байок.
Видатний байкар Леонід Глібов народився 5 березня 1827 р. в селі Веселий Поділ на Полтавщині. У дитинстві Леонід Глібов заслуховувався народною піснею, зачаровувався народними звичаями та обрядами. Хлопчик любив усякі рослини, мав свою грядочку. Часто його біла голівка виднілась серед квітів, за що його родичі й знайомі називали "Льолик – квітчастий королик". У 13 років Глібов вступив до Полтавської гімназії, яку не зміг закінчити через хворобу. Потім учився в Ніжинському ліцеї вищих наук. Довгий час Глібов викладав географію та історію. Глібов написав багато жартівливих пісеньок, віршованих загадок та акровіршів для дітей. Свої твори для дітей Л. Глібов друкував у журналах "Дзвіночок" та "Зоря" під псевдонімом "Дідусь Кенар". У творчому доробку поета 107 байок.
Фізкультхвилинка Любі, діти, прошу встати, як лебідоньки Дістати сонечка промінчик в небі. І присісти всім нам треба, Крилечками помахати. Вверх долоньки підійняти, І як щука у воді – круть туди і круть сюди. Повернулись вправо, вліво, Посміхнулись пустотливо. І разом на сам кінець, Кожен буде стрибунець.
Творча лабораторія Робота в групах «Літературознавці» Завдання: «Ґронування» «Мовознавці» Завдання: «Сенкан » «Дослідники» Завдання: Порівняльна характеристика головних героїв «Лінгвісти» Завдання: Які фразеологізми відповідають змісту байки? «Рекламодавці» Завдання: Реклама байки Л.Глібова