Команда «ДЕРЖАВОТВОРЦІ» Код: «С309 – Р8 - №2» Команда «ІСТОРИКИ»Код: «С158 - Р31- №3,№4» Команда «АРХІВАРІУСИ»Код: «С126 - Р7-№5,№6,№7»1917рік , Центральна Рада, М. Грушевський…29 квітня 1918рік , державний переворот, Павло Скоропадський … 22 січня 1919рік, єдина соборна держава-соборність, Є. Петрушевич…
Причини української революції 1917-1921рр. Чому відбулась українська революція в 1917році і стала визначною подією в історії українського народу ХХ ст.?залежність. Українистановище населеннянаціонально-визвольнийрух. Перемога Лютневої революції у Росії 27 лютого 1917р.,повалення самодержавства, розпад імперій дали шанс Україні на об'єднання земель і створення власної держави. У 1917 р. територія України була поділена між Австрійською та Російською імперіями. Україна експлуатува-лася і перебувала в колоніальному стано-вищі протягом двох з половиною століть. Населення перебу-вало у важкому соціальному ста-новищі. евирішеними залишались аграрні питання,а робіт-ництво було соціаль-но беззахистним Незадоволення народу політикою царя та воєнним станом через Першу світову війну призвели до появи національно-визвольного руху
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»Історик. Голова Української Центральної Ради Не маючи права повернутись до Києва, проживав у Москві. Тут він займався науковою діяльністю – працював в архівах над матеріалами до восьмого тому «Історії України-Руси», а також співпрацював із часописом «Украинская жизнь», який щомісяця виходив у Москві. Майже одразу після революції повернувся до Києва, де вже заочно був обраний головою Центральної Ради. Михайло Грушевський
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»Зверхник. Симон Петлюра. Голова Директорії УНР, головний отаман військ УНР Напередодні революції майбутній очільник УНР займався волонтерською діяльністю. У квітні 1917-го організував у Мінську з’їзд вояків-українців Західного фронту, від якого був делегований до Києва на Перший всеукраїнський військовий з’їзд. Там був обраний головою Українського генерального військового комітету та делегований до складу Центральної Ради.
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»Літератор. Володимир. Винниченко. Перший голова уряду УНР, перший голова Директорії УНР Нелегально – за підробленими документами, під чужим прізвищем – проживав у Москві, займався літературною діяльністю, співпрацював із журналом «Украинская жизнь». Одразу після Лютневої революції приїхав до Києва, де став одним із організаторів Центральної Ради, а влітку очолив її виконавчий орган – Генеральний секретаріат.
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»Ясновельможний. Павло. Скоропадський. Гетьман Української Держави У званні генерал-лейтенанта командував 34-м стрілецьким корпусом російської армії. Корпус входив до складу Південно-Західного фронту і тримав позиції в районі Коломиї. Також мав придворний чин «генерал-ад’ютанта свити його імператорської величності». Попервах звістку про початок українського руху сприйняв вороже, проте вже влітку, за наказом головнокомандувача, розпочав українізацію корпусу.
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»Батько. Нестор Махно. Лідер повстанського руху на Півдні України Командувач Революційної повстанської армії України, творець Південноукраїнської трудової федерації В’язень московської Бутирської тюрми – був засуджений до смертної кари за вбивство поліцейського, яку замінили на довічну каторгу. Серед інших в’язнів мав прізвисько «Скромний». Невдовзі повернувся до рідного Гуляй-Поля, де зайнявся громадсько-політичною роботою, очолив місцеву раду та профспілку.
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»Українізатор. Микола Скрипник. Перший голова українського більшовицького уряду – Народного секретаріату Перебував на засланні у Моршанську Тамбовської губернії. Повернувся до Петрограда, де долучився до діяльності більшовицької партії. Був членом Військово-революційного комітету Петроградської ради, який керував більшовицьким переворотом у жовтні 1917 року. У грудні 1917-го приїхав до Харкова, де став народним секретарем (міністром) з питань праці, а на початку 1918-го очолив більшовицький український уряд, який проіснував до квітня того ж року.
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»НаціоналістЄвген Коновалець. Організатор формації Січових стрільців Один із очільників антигетьманського повстання. Лейтенант австрійської армії, перебував у таборі для військовополонених під Царицином (нині Волгоград). Організовує організаційно-просвітницьку роботу серед полонених українців. У липні 1917-го втікає де Києва, де вступає до Галицько-Буковинського комітету допомоги жертвам війни, а восени, разом із соратниками, сформував Галицько-буковинський курінь січових стрільців.
ЛОКАЦІЯ № 5 «Псевдоніми»АдвокатЄвген Петрушевич Президент, Уповноважений диктатор Західно-Української Народної Республіки Посол (депутат) до австрійського Рейхсрату (парламенту) у Відні, голова Української парламентарної репрезентації. Наприкінці травня 1917-го виголосив у парламенті вимогу про створення української автономії та дотримання владою Австро-Угорщини принципів самовизначення націй.
Домашнє завдання: Опрацювати: Підручник О. С. Марченко; І. М. Скирда. Історія України ( у визначеннях, таблицях і схемах) 10 кл.,стр.16-37; інтернет-джерела: https://www.radiosvoboda.org/a/ukrainian-revolution-1917-1921/28444030.html; http://www.archives.gov.ua/Sections/Constitution/2/http://unr.memory.gov.ua/https://myukraine.org.ua/biy-pid-krutamy/інфографічні карти: http://www.memory.gov.ua/sites/default/files/images/ukrayinska_revolyuciya_1917-1921_-_3.jpgскласти «Таблицю Елвермана» з даної теми. Зміст проблеми формулюється таким чином, щоб можна було відповісти на запитання як позитивно, так і негативно (кількість аргументів та контраргументів повинна бути однаковою).{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}ТАКПРОБЛЕМАНІ Висловіть свою точку зору стосовно доцільності називати Грушевського «батьком української історії».