Презентація Power Point "Українські народні музичні інструменти" 'містить ілюстративний матеріал та опис струнних, духових та ударних народних інструментів
На Україні скрипка відома з кінця XVІ ст. Вона особливо імпонує наспівному, мелодійному характеру української народної музики. Без скрипки не обходилося жодне свято, весілля чи вечорниці. Вона - і сольний, і акомпануючий інструмент.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Ой по горах, по долинах, По широких українах, Ой там козак походжає,У бандурку виграває.
Номер слайду 5
Торбан або панська бандура Торбан побутував переважно в шляхетних маєтках. На ньому акомпанували міські пісні, танці. Представники козацької старшини полюбляли акомпанувати на ньому кобзарський репертуар: історичні пісні, думи; придворні музиканти супроводжували на торбані величальні пісні.
Номер слайду 6
Кобза - струнний щипковий музичний інструмент, в якому струни розташовані як на грифі, так і на корпусі (приструнки).
Номер слайду 7
На верхній деці цимбалів є резонансні отвори, або голосники. Саму ж деку по-українському називають голосницею. Цимбали
Номер слайду 8
Колісна ліра
Номер слайду 9
Колiщатко у правiй частинi лiри вiдiграє роль безперервного смичка, видобуваючи звук з 2 – 4 струн. На однiй струнi – спiваницi – лiрник, перебираючи клавiшi пальцями лiвої руки, грає мелодiю, iншi ж – бурдоннi – дають постiйне звучання квiнти
Номер слайду 10
СОПІЛКА ТА її РІЗНОВИДИУ верхній отвір невеликої дерев'яної трубки вставлено свисток у вигляді денця з прорізом, уздовж трубки — п'ять-шість отворів для пальців. Це типова сопілка, яку могли зробити з верби, клена, калини, смереки, груші чи звичайної бузини. На Гуцульщині така сопілка зветься денцівкою. Звук у неї соковитий, насичений.
Номер слайду 11
Свистун або окарина в наші дні в Україні поширений лише як дитячий музичний інструмент. Свистуни роблять з випаленої глини на подобу птахів чи тварин. Вони мають свистковий механізм, щоб відтворювати звук, і один або два отвори, щоб змінювати його висоту. Окарина в перекладі з італійської - гусенятко. Так назвали свисткову флейту, що робиться з глини або дерева. В інструменті є 10 ігрових отворів. Звучання окарини казкове, часом фантастичне. Грою на окарині імітують звуки диких тварин, птахів і особливо непідробно - кування зозулі, через що на Україні окарину звуть зозулькою.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Ребро або Свиріль
Номер слайду 14
Дримба або варган Коли грають на варгані, інструмент прикладають до зубів
Номер слайду 15
Дуда або Коза
Номер слайду 16
Трембіта
Номер слайду 17
Трембіта - це велика дерев'яна труба до 3 метрів завдовжки. Роблять трембіту із смереки. Шматок дерева розколюють навпіл, різцем вибирають серце, потім склеюють обидві половини й туго обгортають березовою корою. В старовину вона була сигнальним інструментом. Кілька дозорців, які розміщувалися на вершинах гір, сигналом трембіти передавали звістку про наближення ворога. Нерідко звук трембіти допомагав зорієнтуватися мисливцям чи подорожнім, що заблукали у негоду. А іноді трембітарі подають сумну звістку про смерть когось із гірських жителів.