Презентація "Василь Стефаник "Камінний хрест"

Про матеріал
Презентація є хорошим додатком до конспекту уроку на тему: "Василь Стефаник"Камінний хрест".Вона допоможе урізноманітнити форми роботи на уроці, зробити його цікавим та змістовним.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Василь Стефаник“Камінний хрест”

Номер слайду 2

Девіз уроку: Разом не тісно,Разом не важко,Разом цікаво. Та разом не страшно!

Номер слайду 3

Літературний диктант “Так - ні”І. Дідух разом з родиною виїжджає в еміграцію до Америки. (Ні, до Канади)2. Твір «Камінний хрест» має ознаки імпресіоністичного стилю. (Ні, експресіонізму)3. Розповідь у творі ведеться від третьої особи. (Так)4. Слова «За цим краєм не варт туск до серця брати» промовляє Іван Дідух. (Ні, односелець)5. Іван Дідух купив синам ниви за гроші, зароблені у війську. (Так)6. Дідух залишає Якову кошти, щоб найняти службу в церкві та справити обід, коли односельці дізнаються про його смерть. (Так)7. У селі Івана називали емігрантом. (Ні, переломаним)8. Твір складається з шести розділів. (Ні, семи)9. «Камінний хрест» з а жанровими особливостями – це новела. (Так)10. Психологічне розкриття теми еміграції галицького селянства – це тема твору. (Так)11. У вислові «…ціла хата заридала» Стефаник використовує метафору. (Ні, метонімію)12. На хресті, що його поставив на горбі Іван Дідух, викарбувано тільки його ім’ я. (Ні, і дружини також)

Номер слайду 4

«ПІД ТЯГАРЕМ КАМІННОГО ХРЕСТА»Тема. В. Стефаник. «Камінний хрест». Камінний хрест – уособлення долі людини. Ідея нерозривної єдності Івана Дідуха з полем, рідною землею. Танець головного героя як символ трагізму й розпачу від прощання з рідним краєм. Багатозначність символічних образів. Мета: навчити учнів коментувати зміст новели, схарактеризувати образ головного героя; розкрити символічні образи твору; розвивати навички спостереження над текстом; удосконалювати вміння досліджувати художню тканину тексту; виховувати любов до рідної землі, повагу до етичних традицій українського народу.r

Номер слайду 5

Епіграф уроку. Може, мені на чужиніЖити легше буде, Як іноді в УкраїніЗгадувати будуть… Т. Шевченко Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину… В. Симоненко

Номер слайду 6

Відлітають журавлі…

Номер слайду 7

Номер слайду 8

ПЛАСТЯ думаю…Тому що…Наприклад …Отже …

Номер слайду 9

Теорія літератури. Художня деталь – засіб словесного мистецтва, який полягає у виділенні особливого значущого елементу художнього образу. Художній паралелізм – аналогія, уподібнення, спільність характерних рис (паралельне зображення двох явищ із різних сфер життя).

Номер слайду 10

Робота в групах1група. Скласти психологічний портрет Івана Дідуха.2 група. Скласти “ланцюжок” зміни настроїв, почуттів та переживань головного героя за розділами.3 група. Створити «психограму» психологічних станів людини в момент прощання з рідним краєм.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Це цікаво!

Номер слайду 13

Художня галерея

Номер слайду 14

Художня галерея

Номер слайду 15

Художня галерея

Номер слайду 16

рефлексія  Незакінчене речення: На уроці я дізнався…Мене вразила…Трагедія Івана Дідуха в тому, що…Я зрозумів, що справжній рай…

Номер слайду 17

Домашнє завдання. Скласти усний твір на тему: «Як ви ставитесь до сучасної еміграції українців?»

pptx
До підручника
Українська література 10 клас (Міщенко О.І.)
Додано
15 березня 2020
Переглядів
3152
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку