Презентація "Ведення ділової документації вчителя"

Про матеріал
Методичні рекомендації, щодо ведення журналу вчителю, класному керівнику. Що робити при допущених помилках, як їх виправляти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вимоги до ведення ділової документації

Номер слайду 2

Класний журнал. Класний журнал – це державний документ, ведення якого є обов’язковим для кожного вчителя та класного керівника згідно встановлених норм. Журнал є державним документом, який відображає стан та якість навчально-виховного процесу в класі.

Номер слайду 3

Нормативні документи, що регулюють роботу із шкільною документацією. Наказ МОН від 03.06.2008 № 496 «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11 класів ЗНЗ»

Номер слайду 4

Обов’язки заступника директора щодо ведення журналів. Здійснює безпосереднє керівництво системою роботи по веденню класних журналів. Здійснює систематичний контроль (не менше 4 разів на рік) за правильністю оформлення журналів, заносить відповідні записи на сторінку зауважень, відмічає усунення виявлених порушень. (В графі «Зауваження до ведення журналу» вчитель ставить підпис та дату про ознайомлення із зауваженнями та робить помітку про усунення вказаних недоліків).

Номер слайду 5

Обов’язки вчителя-предметника щодо ведення журналів• Записує дату (арабськими цифрами, наприклад 30/09),тему кожного уроку та домашнє завдання (учитель записує зміст завдання та характер його виконання,сторінку, номери задач або вправ ); Обсяг та ступінь складності завдань для школяра повинен відповідати санітарним вимогам для даної вікової групи.

Номер слайду 6

Запис дати уроку здійснюється лише арабськими цифрами. Використання римських цифр неприпустиме.

Номер слайду 7

Вчитель зобов’язаний кожного уроку перевіряти та оцінювати знання учнів. Праворуч в журналі учитель записує тему урока та завдання додому. У графі «домашнє завдання» записується зміст завдання, сторінки, номери задач та вправ, а за необхідності вказується характер його виконання (вивчити напам’ять, читати за ролями тощо). Якщо дається завдання на повторення, то конкретно вказується його обсяг. В ІІ семестрі необхідно регулярно відмічати повторення навчального матеріалу.

Номер слайду 8

Обов’язки вчителя-предметника щодо ведення журналів- Регулярно відбиває в журналі результати перевірок знань учнів, в тому числі проведених у формі обов’язкових робіт, лабораторних, контрольних, самостійних - у відповідності до вимог програми. В контрольній та самостійній роботах вказується, за якою темою проводиться робота.- Виставляє оцінки за підсумками теми (писати «ТЕМАТИЧНА» або в початкових класах – «ТЕМАТИЧНИЙ БАЛ», семестру (писати- «І СЕМЕСТР»), року (писати «РІЧНА»). Скоригованою може бути лише семестрова оцінка. Усі записи щодо оцінювання різних видів діяльності та контролю роблять у формі називного відмінка: Зошит; Тематична; І семестр; Скоригована; Річна; Апеляційна тощо

Номер слайду 9

Підсумкові оцінки учнів за тему, семестр, рік повинні бути обгрунтовані. Щоб об’єктивно атестувати школяра за темою, необхідно не менше трьох поточних оцінок при двогодинному навчальному навантажені за предметом й більше шести при навантажені понад 2 годин на тиждень.. Оцінка виставлена необ’єктивно

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Всі записи в журналі робляться ручкою одного кольору чітко та охайно, без виправлень. Не дозволяється застосування на одній сторінці паст з різними відтінками кольору. Забороняється будь-які записи олівцем та використання коректору.

Номер слайду 12

Виправлення невірно виставлених оцінок здійснюється шляхом закреслювання однією рискою попередньої оцінки та виставлення поряд нової. При цьому в нижній частині сторінки журналу робиться відповідний запис, наприклад : оцінка Іванову Петру за 09.12 виправлена на «4» (чотири), далі - печатка навчального закладу та підпис директора (необхідна доповідна учителя). Немаєдати

Номер слайду 13

Виставлення в журналі крапок, оцінок зі знаками «мінус», «плюс», записи олівцем неприпустимі.

Номер слайду 14

Обов’язки вчителя-предметника щодо ведення журналів. Відмічає відвідуваність учнів на кожному своєму уроці (у випадку відсутності учня, виставляється «Н»)В кінці навчального року праворуч в журналі робиться запис «Програма виконана. Підпис вчителя»Заміна уроків записується по факту проведення, тобто в той день, коли вона була здійснена. Тема уроку, проведеного замість відсутнього колеги, записується на сторінку предмету тим учителем, який проводить заміну. Праворуч в журналі робиться запис «ЗАМІНА» й записуються ПІБ й підпис вчителя, який робив заміну.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Обов’язки вчителя-предметника щодо ведення журналів. Учням, які зараховані до спеціальної групи з фізичної культури за станом здоров’я, при виставленні тематичних, семестрових та річного балів робиться запис «зар»У разі звільнення учня за станом здоров’я від занять з фізичної культури, трудового навчання, Захисту Вітчизни, при виставленні тематичних, семестрових, річних балів робиться запис «ЗВ»

Номер слайду 17

Обов’язки викладача-предметника щодо ведення журналів. Вимоги до ведення та перевірки зошитів регламентуються методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України. Зошити, в яких виконуються навчальні класні та домашні роботи, рекомендується перевіряти у 10-11 класах один раз на місяць, враховуючи специфіку закладів професійно-технічної освіти, не рідше ніж 1 раз на 8 уроків. * Для виставлення оцінки за зошит відводиться окрема колонка Зошит

Номер слайду 18

На сторінці журналу «Зміст уроку» під час проведення уроків з розвитку мовлення використовується абревіатура на позначення цього заняття: РМ

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Математика

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Обов’язки викладача-предметника щодо ведення журналів у кінці навчального року. Програму за 201_ / 201_ навчальний рік виконано в повному обсязі. Кількість контрольних робіт за програмою виконано*У кінці навчального року у журналі на сторінці (справа) робиться відповідний запис:

Номер слайду 23

Річне оцінювання здійснюється на основі семестрових балів. Перевага надається результатам другого семестру. •Запис «Програму за І семестр виконано» робиться на сторінці «Зміст уроку» наприкінці І семестру. •Запис «Програму виконано в повному обсязі» робиться на сторінці «Зміст уроку» наприкінці навчального року.

Номер слайду 24

Обов’язки класного керівника щодо ведення журналів. Несе особисту відповідальність за своєчасність, стан і достовірність записів в журналі. Заповнює розділи: «Облік відвідування», «Облік проведення інструктажів з БЖ», «Загальні відомості про учнів», «Зведена таблиця руху і досягнень учнів», «Зведений облік навчальних досягнень учнів» тощо. В «Обліку відвідування» відсутність учня позначається дробом, де чисельник вказує причину відсутності (Н або ХВ, де Н – це відсутність учня, а ХВ- через хворобу), а знаменник – кількість пропущених уроків. Наприкінці семестрів та року підраховується загальна кількість пропущених уроків.

Номер слайду 25

Обов’язки класного керівника щодо ведення журналів. Після перевірки журнала заступником директора, класний керівник забезпечує виправлення вказаних помилок. В кінці навчального року класний керівник здає журнал заступнику директора з навчальної роботи, де той після перевірки робить запис «Журнал перевірено та здано до архіву. Дата. Підпис».

Номер слайду 26

Назва предметів пишеться зі строчної (маленької) літери та без лапок, наприклад, правознавство .

Номер слайду 27

На сторінці «Облік навчальних досягнень учнів» в стовпчику «Рішення педради…» записується рішення щодо переведення або випуску учня, дату й номер відповідної педради. Крім того, сюди заносяться дані про нагородження учня похвальним листом або грамотою та відповідні реквізити до цього.

Номер слайду 28

Номер слайду 29

У дітей, які знаходяться на домашньому навчанні, в строчці оцінок класний керівник робить запис «домашнє навчання, наказ №, з 1.09.200_р. (або інша дата) по :.'.» В класний журнал виставляються оцінки учителем-предметником . Учні,які отримують дану форму освіти, оцінюються лише за тими предметами, які визначені в їх індивідуальному навчальному плані, затвердженому директором школи. Усі поточні оцінки проставляються у спеціальний журнал та щоденник даного учня.

Номер слайду 30

При розподілі сторінок класного журналу для поточного обліку успішності та відвідуваності за предметами слід керуватися примірними нормами:{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A} Навантаження (кількість годин на тиждень) Сторінки журналу (розворот)0,5 години21 година31,5 години52 години62,5 години73 години83,5 години94 години12 З української мов рекомендується додавати зайву сторінку

Номер слайду 31

В кінці кожної навчальної чверті журнал ретельно перевіряється. Приділяється увага фактичному засвоєнню програми (відповідність навчальному плану та тематичному плануванню); об’єктивності виставлених поточних та підсумкових оцінок; наявності контрольних та перевірочних робіт; правильності записів заміни уроків.

Номер слайду 32

Зловживання вчителя, який припускає систематичні виправлення, є серйозним порушенням. У випадку виявлення даних порушень директор школи повинен вимагати від вчителя письмового пояснення та застосувати до нього заходи дисциплінарного покарання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Почерніна Ірина Миколаївна
    Добрий день, скажіть, будь ласка, чи варто писати у кінці навчального року на сторінках класного журналу після кожного предмету програму виконано та засвідчувати підписом? Якщо ваша відповідь ствердна, то підкажіть, у якому документі про це можна почитати. Щиро дякую за відповідь
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
1 березня 2019
Переглядів
8194
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку