Презентація"ВЕЙПІНГ вплив на здоров’я людини "

Про матеріал
Негативний вплив електронних сигарет на здоров’я не лише того, хто парить, але й оточуючих; про ризик розвитку залежності від паління, набуття нових та ускладнення наявних захворювань; формування здатності протистояти індустрії вейпінгу; попереджує паління серед підлітків та учнівської молоді; виховує бережливе ставлення до свого здоров’я.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВЕЙПІНГ вплив на здоров’я людини 9 06 2024 ВЕЙП – МОДНИЙ ДЕВАЙС ЧИ ЗБРОЯ УПОВІЛЬНЕНОЇ ДІЇ?

Номер слайду 2

Рак легенів. Ви ще курите ?

Номер слайду 3

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СИГАРЕТ* У стародавніх індіанських племен Північної та Південної Америки паління тютюну в люльці мало свої відмінні риси, → проте сам тютюн завжди був священною рослиною → і його використовували практично у всіх ритуалах.

Номер слайду 4

* В індіанських племенах існували ритуали паління «люльки миру» → та розкопування «сокири війни», → і, як правило, люльки були об'єднані з томагавком, → рукоять якого була одночасно і пристосуванням для паління.

Номер слайду 5

* Першим, хто спробував тютюн вважається Христофор Колумб.* Йому такий незвичайний подарунок дали індіанці. * Супутники Христофора умовили взяти з собою це тютюнове листя та повести на Батьківщину.

Номер слайду 6

* Так в 1496 році Європа побачила вперше тютюнове листя. * З самого початку любителів тютюну звинувачували в угоді з дияволом. * Але, незважаючи на це португальці та іспанці все-таки продовжували ввозити в Європу тютюнове листя та їх насіння.

Номер слайду 7

ЩО ТАКЕ ВЕЙПІНГ?* Vaping - сленгове слово від англійського «vapor», дослівно можна перекласти як “ширяння”. * Це відносно нове явище, яке вже велика кількість людей оголосила новою модою. * Головним інструментом вейпінгу є електронна сигарета.

Номер слайду 8

* На даний час захоплення вейпінгом є→ дуже поширеним серед молоді, а також серед підлітків. * Кількість споживачів електронних сигарет у світі невпинно збільшується - → від близько 7 мільйонів у 2011 році до 35 мільйонів у 2020 році. * Виникає питання, наскільки шкодить здоровʼю це захоплення.

Номер слайду 9

* Разом з розвитком технологій на тютюновому ринку з’являються нові продукти — електронні сигарети та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи), → які виробники просувають як продукти «зниженого ризику».

Номер слайду 10

* На фоні скорочення поширеності куріння звичайних сигарет → ці вироби набувають усе більшої популярності, → зокрема, серед найвразливішої аудиторії — підлітків та молоді. * Таким чином куріння знову стає нормою, → що становить неабиякі загрози для громадського здоров’я та благополуччя українців у цілому.

Номер слайду 11

* Винахідником першого покоління електронних «сигарет» є→  китайський фармацевт Хон Лік, батько-винахідник електронної сигарети, творець і автор ідеї пристрою. * Батько вченого був завзятим курцем з великим стажем. * Все своє життя він намагався позбутися згубної звички. * Але врешті-решт вона вбила його.

Номер слайду 12

* Вмираючи від раку легенів, батько не припиняв палити. * Сам будучи пристрасним курцем, Хон Лік, поховавши батька, вирішив будь-що-будь кинути палити. * Страждаючи від мук сам і пам'ятаючи страждання вмираючого батька, Хон Лік задався метою винайти → пристрій, який зробив би процес куріння менш шкідливим для курця. * Так, народилася ідея про електронну сигарету.

Номер слайду 13

ХРОНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ВЕЙПОВОЇ ІНДУСТРІЇ• 2003р. – перша ЕС, в основі дії - принцип парогенератора

Номер слайду 14

• 2004р.– серійне виробництво -фабрикою «Ruyan», що означає «подібно диму»;

Номер слайду 15

• 2003р. – перша ЕС, в основі дії - принцип парогенератора

Номер слайду 16

• 2020р. масовий товар виготовляють на заводах Китаю, але під логотипами США або Європи.

Номер слайду 17

* В Україні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет.* Попит їх зріс на 30%. * На відмінну від сигарет , вони не мають запаху , що приваблює молодь.

Номер слайду 18

3 млн. людей щорічно помирає від сигарет. * Курців електронними сигаретами в США за 2019 рік було госпіталізовано більш 2400 людей із пошкодженням легень. З них 52 людини померли.

Номер слайду 19

За даними організації, сьогодні існує 15 000 смаків електронних сигарет, зокрема із жувальною гумкою і цукровою ватою, щоб "заманити" молодь.

Номер слайду 20

* Курити електронні сигарети шкідливо! * Навіть, якщо вони не містять нікотин! * Доведено, що куріння електронних сигарет підвищує ризики → хронічних обструктивних захворювань легень, раку легень та серцево-судинних захворювань.

Номер слайду 21

ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ?* Електронна сигарета - це пристрій, → в якому в процесі куріння генерується пара, → до складу сигарети входять пропіленгліколь, гліцерин і хімічні ароматизатори, → які потрапляють в організм курця, при затягуванні і вдиханні генерується пара.

Номер слайду 22

* Звичайний акумулятор з випарювачем.* Всередині пружина накалювання.* Є рідина.* Натискаючи на кнопку, пружина накалюється і гріє рідину, яка випаровується і вдихається в легені. ЯК ПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННА СИГАРЕТА???

Номер слайду 23

* За кількістю вмісту нікотину ЕС поділяються на 4 види: → High - високий рівень, Medium - середній, → Low - низький, → No - безнікотинові.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

* Власник ЕС робить перше «затягування».* Акумулятор починає виробляти електричний струм, подає його в випарник і на кінчик сигарети. * У випарник надходить рідина з картриджа, перетворюється на пару і надходить в дихальні шляхи курця.

Номер слайду 27

ЧИМ ШКІДЛИВІ ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ? • ЕС не мають сертифіката ВООЗ; • Вміст нікотину в ЕС більше заявленого; • Пропіленгліколь викликає алергію і може блокувати дихання курця.

Номер слайду 28

• ЕС викликають нікотинову залежність у тих, хто не був курцем; • Імітація диму у вигляді пари дратує оточуючих;• Після переходу на ЕС не вдається кинути палити.

Номер слайду 29

* ЕС - це новий виток наркоманії. * ЕС містять «помірно небезпечні речовини» в жахливих концентраціях. * Деякі речовини цитотоксичні. * Заборонити твердження, що ЕС послаблюють шкоду куріння.

Номер слайду 30

* Тютюнові компанії, які займаються виробництвом електронних пристроїв для куріння, → позиціонують їх як продукти «зниженого ризику», → мовляв, у рідинах та стіках значно менше шкідливих домішок, ніж у звичайних сигаретах. * Проте чи дійсно електронні ґаджети для куріння становлять меншу загрозу?

Номер слайду 31

* Як демонструє звіт ВООЗ 2020 р., використання електронних сигарет із вмістом нікотину призводить до → появи симптомів нікотинової залежності. * У той час аерозоль е-сигарет — неважливо, з нікотином чи без нього — може викликати збій у роботі деяких клітин людського організму.

Номер слайду 32

* Причина криється у складі рідин е-сигарет: → більшість з них містять токсичні речовини. * Постійне вживання сприяє розвитку → серцево-судинних, → онкологічних захворювань,→ а також виникають проблеми із репродуктивним здоров’ям та дихальною системою.

Номер слайду 33

* Доведено, що куріння електронних сигарет підвищує → ризики хронічних обструктивних захворювань легень,→ раку легень та серцево-судинних захворювань → оскільки до їх складу входять хімічні речовини, такі, → як важкі метали та канцерогени, гліцерин і пропіленгліколь. Курити електронні сигарети шкідливо! Навіть, якщо вони не містять нікотин!рак легень

Номер слайду 34

* Окрім того, регулярне використання ароматизованих рідин, особливо солодких, → також може створювати серйозні ризики для здоров’я. * Адже багато з цих рідин є подразниками, → що призводять до запалення дихальних шляхів, → можуть сприяти розвитку пухлин, → роблять організм сприятливим до вірусних захворювань.

Номер слайду 35

ХІМІЧНИЙ СКЛАД КУРИЛЬНОЇ РІДИНИ* У тютюновій сигареті більше 4000 хімічних з'єднань, → а в димові від електронної сигарети більше 5000.

Номер слайду 36

пропіленгліколь -55 – 72%;гліцерин – 30-35%;вода – 2 -10%; рідкі харчові ароматизатори – 2 – 5%;нікотин – 0 – 6% Основні компоненти курильної рідини для ЕС:

Номер слайду 37

ПРОПІЛЕНГЛІКОЛЬС3 Н8 О2 Розчиняє ароматизатори, створює ефект реальності. Концентрація в рідині 60% - 80%, в що в 500 - 1500 разів перевищує ГДК. Може викликати алергію і проблеми з диханням. Побічні ефекти: → гіпотензія, брадикардія, аритмія, зупинка серця, закладеність носа, шкірний висип та інші алергічні реакції.

Номер слайду 38

ГЛІЦЕРИН* Додається в ЕС для створення густої пари. Концентрація в рідині 10% -30%, → а в паровому струмені 50%, що значно перевищує ГДК.* Далеко не нешкідливий. Побічні ефекти: → зневоднення організму, негативний вплив на процеси кровообігу і стан кровоносних судин.

Номер слайду 39

НІКОТИН C10 H14 N2 Масляниста рідина з гірким смаком. Викликає звикання, небезпечна для здоров'я. Картриджі No (безнікотинові), насправді містять цю речовину.

Номер слайду 40

Харчові ароматизатори. Побічні ефекти: * Е102, Е103 (малиновий) – викликає приступи астми;* Е104, Е107, Е110, Е120 (жовтий оранжевий) викликає астму, гастрит, виразкову хворобу шлунку;* Е121 (цитрусовий), Е122 (червоний) – онкологічні захворювання;* Е123 - сприяє утворенню каменів у нирках.

Номер слайду 41

Позиції різних держав і організацій щодо використання електронних сигарет. Французьке агентство за санітарним наглядом радить утриматися від вживання ЕС.

Номер слайду 42

Департамент США: * ЕС завдають шкоди здоров'ю не менше ніж звичайні. * У пристроях виявлені небезпечні токсини: канцероген нітрозамін і отрута - діетиленгліколь.

Номер слайду 43

В Кореї приголомшені аналізом: виявлено10 токсинів, невідповідності в маркуванні.

Номер слайду 44

В Бразилії, Канаді, Данії, Ізраїлі, Туреччині, Норвегії, Австралії, Уругваї, Йорданії, Італії, в деяких штатах Америки – Заборона!!!

Номер слайду 45

* Секретаріат Рамкової Конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну закликає сторони Конвенції → законодавчо регулювати продаж та використання е-сигарет

Номер слайду 46

* Заборонено курити електронні сигарети у всіх громадських місцях. * Верховна Рада ухвалила Закон №466-Ix та зареєструвала законопроєкт 2813, в якому пропонується → заборонити продаж електронних сигарет та тютюнових виробів молодим людям до 21 року, → а також запровадити небрендовані упаковки сигарет і заборонити їх рекламу в магазинах * та проєкт закону № 4358 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Номер слайду 47

ШКІДЛИВІСТЬ ЕЛЕКТРОНОК Досліди над організмом

Номер слайду 48

Травмо-небезпечний пристрій : може вибухнути!

Номер слайду 49

* Рідина в пристроях може обпекти шкіру і → швидко викликати отруєння при ковтанні або всмоктуванні через шкіру.

Номер слайду 50

* Вейпінг і ін.електронні сигарети особливо → небезпечні для мозку підлітків, який ще розвивається, → оскільки містять хімічні речовини, такі як важкі метали та канцерогени, гліцерин і пропіленгліколь.

Номер слайду 51

Номер слайду 52

* Заправки до вейпів та інших електронних сигарет можуть містити грибки та бактерії.

Номер слайду 53

Сучасні засоби боротьби з куріням

Номер слайду 54

Номер слайду 55

Не тіште себе ілюзіями, що електронні сигарети дозволять, і зберегти шкідливу звичку, і шкоди не завдадуть.

pptx
Додано
9 червня 2024
Переглядів
832
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку