* На даний час захоплення вейпінгом є→ дуже поширеним серед молоді, а також серед підлітків. * Кількість споживачів електронних сигарет у світі невпинно збільшується - → від близько 7 мільйонів у 2011 році до 35 мільйонів у 2020 році. * Виникає питання, наскільки шкодить здоровʼю це захоплення.
* На фоні скорочення поширеності куріння звичайних сигарет → ці вироби набувають усе більшої популярності, → зокрема, серед найвразливішої аудиторії — підлітків та молоді. * Таким чином куріння знову стає нормою, → що становить неабиякі загрози для громадського здоров’я та благополуччя українців у цілому.
* Винахідником першого покоління електронних «сигарет» є→ китайський фармацевт Хон Лік, батько-винахідник електронної сигарети, творець і автор ідеї пристрою. * Батько вченого був завзятим курцем з великим стажем. * Все своє життя він намагався позбутися згубної звички. * Але врешті-решт вона вбила його.
* Вмираючи від раку легенів, батько не припиняв палити. * Сам будучи пристрасним курцем, Хон Лік, поховавши батька, вирішив будь-що-будь кинути палити. * Страждаючи від мук сам і пам'ятаючи страждання вмираючого батька, Хон Лік задався метою винайти → пристрій, який зробив би процес куріння менш шкідливим для курця. * Так, народилася ідея про електронну сигарету.
* Тютюнові компанії, які займаються виробництвом електронних пристроїв для куріння, → позиціонують їх як продукти «зниженого ризику», → мовляв, у рідинах та стіках значно менше шкідливих домішок, ніж у звичайних сигаретах. * Проте чи дійсно електронні ґаджети для куріння становлять меншу загрозу?
* Доведено, що куріння електронних сигарет підвищує → ризики хронічних обструктивних захворювань легень,→ раку легень та серцево-судинних захворювань → оскільки до їх складу входять хімічні речовини, такі, → як важкі метали та канцерогени, гліцерин і пропіленгліколь. Курити електронні сигарети шкідливо! Навіть, якщо вони не містять нікотин!рак легень
* Окрім того, регулярне використання ароматизованих рідин, особливо солодких, → також може створювати серйозні ризики для здоров’я. * Адже багато з цих рідин є подразниками, → що призводять до запалення дихальних шляхів, → можуть сприяти розвитку пухлин, → роблять організм сприятливим до вірусних захворювань.
ПРОПІЛЕНГЛІКОЛЬС3 Н8 О2 Розчиняє ароматизатори, створює ефект реальності. Концентрація в рідині 60% - 80%, в що в 500 - 1500 разів перевищує ГДК. Може викликати алергію і проблеми з диханням. Побічні ефекти: → гіпотензія, брадикардія, аритмія, зупинка серця, закладеність носа, шкірний висип та інші алергічні реакції.
Харчові ароматизатори. Побічні ефекти: * Е102, Е103 (малиновий) – викликає приступи астми;* Е104, Е107, Е110, Е120 (жовтий оранжевий) викликає астму, гастрит, виразкову хворобу шлунку;* Е121 (цитрусовий), Е122 (червоний) – онкологічні захворювання;* Е123 - сприяє утворенню каменів у нирках.
* Заборонено курити електронні сигарети у всіх громадських місцях. * Верховна Рада ухвалила Закон №466-Ix та зареєструвала законопроєкт 2813, в якому пропонується → заборонити продаж електронних сигарет та тютюнових виробів молодим людям до 21 року, → а також запровадити небрендовані упаковки сигарет і заборонити їх рекламу в магазинах * та проєкт закону № 4358 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».