Презентація "Види благ, гранічна корисність"

Про матеріал
Необхідність та бажання, види благ, сукупна та гранічна корисність. Задача "Рахуємо корисність"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Фурсевич н.в., 2022р. Види благ. Сукупна та гранічна корисність

Номер слайду 2

Під час визначення способів задоволення потреб людини треба розрізняти «необхідність» і «бажання». Необхідність – це блага, які потрібні для виживання людини: їжа, житло, одяг, медичне забезпечення. На противагу їм бажання – це блага, які людина хотіла б мати, але які не є критичними для її виживання.

Номер слайду 3

Принципова різниця між ними полягає в тому, що:• необхідність є природно обмеженою та постійною за величиною (наприклад, люди однієї комплекції, у середньому, потребують однакової кількості продуктів харчування), а її незадоволення може призвести до хвороби чи смерті;• бажання є необмеженими певними природними межами та можуть змінюватися з плином часу, а якщо людина не зможе їх задовольнити, це не матиме для неї критичних наслідків.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Корисність — це суб’єктивне відчуття задоволеності від споживання блага. Корисність кожного блага має свої критерії. Наприклад, корисність одягу проявляється в  розмірі, кольорі, дизайні; корисність продуктів харчування  — у  калорійності, кількості вітамінів тощо. Корисність — поняття суто індивідуальне, ця категорія суб’єктивна. Те, що корисне для однієї людини, може бути абсолютно зайвим для іншої.

Номер слайду 6

Максимізація корисності є  метою споживача, основним мотивом його поведінки. Загальна величина задоволення, яку отримує споживач від усіх спожитих благ, називається сукупною корисністю (ТU). Ключ до розгадки раціональної поведінки споживача полягає в  категорії «гранична корисність»

Номер слайду 7

Додаткова корисність, що додається кожною наступною порцією товару, має назву гранична корисність (MU). Уявіть, що ви втамовуєте спрагу в спекотний літній день. Спробуйте оцінити за 10-бальною шкалою корисність кожної з  п’яти випитих склянок газованої води. Ви відчуваєте, що в  міру втамування спраги кожна наступна склянка води матиме для вас дедалі меншу корисність. Напис

Номер слайду 8

Приклад. Людина усамітнено живе в  лісі. Вона зібрала п’ять мішків зерна до наступних жнив. У  чому полягає їх значущість для цієї людини? Один мішок хліба потрібний, щоб не померти з голоду, другий  — щоб зберегти здоров’я й сили. Третій мішок він використовує для відгодівлі свійської птиці, четвертий — на виготовлення горілки, п’ятий  — на корм папузі, якого тримає для розваги. Усі мішки мають однакову цінність. Проте якщо їх розташувати за зменшуваною для людини цінністю, то найвищу цінність матиме перший мішок зерна: він необхідний для збереження її життя. Закон спадної граничної корисності стосується абсолютної більшості благ

Номер слайду 9

Зробіть розрахунки та заповніть пропущені дані в  клітинках. Завдання

Номер слайду 10

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гопкало Лариса
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
17 жовтня 2022
Переглядів
2000
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку