Проблемне завдання Прочитайте речення. Знайдіть в ньому відокремлені обставини. Простежте, за яких умов обставина відокремлюється або не відокремлюється. Сформулюйте правила відокремлення обставин. Квіти, стуливши барвисті пелюстки, заснули міцним сном. 2. Ліс, наблизившись, перетворився із голубого на зелений. 3. Внаслідок затримки в дорозі, ми не встигли на вечірній потяг. 4. Сашко біг не чуючи ніг. 5. Усі прийшли не змовляючись.
Дистанційний диктант І. 1. Ваблять нам всміхаючись луки. 2. Степ тихо заснувши лежить. 3. Хай розкаже, що вчуває пробиваючись трава. 4. Широке соснове гілля наїжившись дивиться вгору. ІІ. 1.Я дивлюсь радіючи на сади в цвіту. 2. Вишні зацвівши у росах заплачуть. 3. Весело вільно струмочки побігли радісну вість несучи. 4. І тужать відлітаючи ключі. ІІІ. 1. Полинно пахне ніч пов’явши в небосхилах. 2. Струмок збігав до себе ваблячи людину. 3. Присівши на пеньку серед поляни я розглядав видовисько туманне. 4. Хліба радіючи цвітуть.
Дистанційний диктант І. 1. Ваблять, нам всміхаючись, луки. 2. Степ, тихо заснувши, лежить. 3. Хай розкаже, що вчуває, пробиваючись, трава. 4. Широке соснове гілля, наїжившись, дивиться вгору. ІІ. 1.Я дивлюсь, радіючи, на сади в цвіту. 2. Вишні, зацвівши, у росах заплачуть. 3. Весело, вільно струмочки побігли, радісну вість несучи. 4. І тужать, відлітаючи, ключі. ІІІ. 1. Полинно пахне ніч, пов’явши в небосхилах. 2. Струмок збігав, до себе ваблячи людину. 3. Присівши на пеньку серед поляни, я розглядав видовисько туманне. 4. Хліба, радіючи, цвітуть.
Заповни таблицю Завдання: випишіть у табличку спочатку номери речень з відокремленими обставинами, а потім – з відокремленими означеннями. 1. В лісі бродив туман підзолочений сонячним промінням. 2. А ліс примовк розгільний і ведмежий несходжений і повний таємниць. 3. Аж ось проклюнувся світанок розплющивши блакитні очі. 4. Туман сполоханий сонцем тікає за хату. 5. Візниця вдарив батогом поганяючи коней. 6. Тихесенько вони гойдаються на вітрі радіючи весні. 7. Спала природа а з неба мірошник руки простягши над нею сіяв крізь хмари муку.
Закінчити вираз В. Скуратівського: ,, Ми часто не замислюємось над тим, чому околиці сіл збідніли на лелечі гнізда, замулилися на видолинках живі джерела, поріділи солов’їні співи, зникли галасливі базари чаїних колоній, рідко почуєш жайворонків. А може, в цьому є і кожного з нас….’’
Міні - тест Визначити речення, у якому обставину не відокремлюють. Свій вибір обґрунтувати. А Українські поети і композитори складають пісні про київські каштани пов’язуючи їх квітування з весною та коханням. Б. З глибини землі на поверхню вириваються два потужні потоки утворюючи довкола невеликі плеса-озерця. В Ми пішли несолоно сьорбавши. Г Колоски стояли рівно й гарно тихо видихаючи сизувату млу.
Міні - тест 2. Визначити речення, у якому одиничний дієприслівник не відокремлюється. Свій вибір обґрунтувати. А Поспішаючи кудись ховаються останні шуми й гуки довгої літньої днини. Б Не так тії вороги, як добрії люди – і окрадуть жалкуючи. В Уже висохли зазеленівши долини. Г Ближчали сходячись сині обрії.