Мета: Створення оптимальних умов для розвитку творчих здібностей учнів на уроках математики; створення атмосфери співробітництва, взаємодії вчителя та учня; розвиток соціальної та громадянської компетентності дитини.
Костючик Ніна Арсенівна. Тельчівська гімназія Колківської селищної ради. Використання новітніх технологій для розвитку творчої особистості ( з досвіду роботи)
Номер слайду 2
Учителем не кожен може бути,Не кожне серце вміє говорить... Учитель лише той, хто вміє чути,Окрилити, навчити і любить. Тендітну душу ласкою зігрітиІ добротою ниву засівать,Безмежно, щиро цілий світ любитиІ дітям усього себе віддать. Надія Красоткіна
Номер слайду 3
Актуальність проблеми:виконати завдання Національної доктрини розвитку освіти;забезпечити високий рівень знань випускників, уміння самостійно набувати і застосовувати їх на практиці;розвивати кожного учня як творчу особистість, здатну до практичної роботи;залучати кожного учня до активної пізнавальної діяльності;формувати навички дослідницької діяльності, розвиватикритичне мислення;формувати в учнів цілісну картину світу;спілкуватися з однолітками не тільки своєї школи, села, але йінших сіл та міст і навіть країн;грамотно працювати з інформацією та інше.
Номер слайду 4
Мета. Створення оптимальних умов для розвитку творчих здібностей учнів на уроках математики;Створення атмосфери співробітництва, взаємодії вчителя та учня;Розвиток соціальної та громадянської компетентності дитини. Завданнями є реалізація основних цілей, визначених Державним стандартом базової та повної середньої освіти щодо формування та розвитку творчої особистості учня, шляхом використання сучасних інноваційних технологійнавчання. Провідна ідея полягає у виробленні певної сукупності технологій навчання математики, що сприяють розвитку творчих здібностей, інтересів, умінь навичок та інших інтелектуальних чинників у сучасних школярів.
Номер слайду 5
Мета інтерактивного навчання - створити комфортні умови навчання, за яких учень відчуває успішність, свою інтерактивну досконалість, що робить продуктивним сам освітній процес. Процес навчання на уроках математики - це не автоматичне вкладання навчального матеріалу в голову учня. Він потребує напруженої розумової роботи дитини, її власної активної участі в цьому процесі. Пояснення й демонстрація, самі по собі, ніколи не дадуть справжніх, стійких знань. Уроки математики, організовані з інтерактивними методами і прийомами, сприяють розвитку мислення учнів уміння вислухати товариша і зробити свої висновки, вчитися поважати думку іншого і вміти аргументувати свою думку.
Номер слайду 6
Методична частина Новітні, інноваційні педагогічні технології як процес - це «цілеспрямоване, систематичне й послідовне впровадження в практику оригінальних, новаторських способів, прийомів педагогічних дій і засобів, що охоплюють цілісний навчальний процес від визначення його мети до очікуваних результатів». Освіта XXI століття - це освіта, спрямована на формування, розвиток і становлення особистості. Забезпечити реалізацію цих вимог повинна особистісно орієнтована освіта. Вона базується на таких засадах:дитина в школі - повноцінна особистість;метою освіти є становлення особистості; педагогічні відносини базуються на принципах гуманізації і демократизації;учень є субʼєктом навчальної діяльності;талановитою є кожна дитина; в основі навчання лежить позитивна Я-концепція особистості; навчання на основі успіху, відмова від примушування.
Номер слайду 7
Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися й надихатися силами, що пробудилися в ній. А . Дістервег. Завдання новітньої технології1. Розвиток в учнів уміння мотивувати свої дії.2. Розвиток в учнів творчого нестандартного мислення.3. Розвиток в учнів уміння самостійно орієнтуватися в інформаційному просторі.4. Розвиток в учнів природних здібностей.
Номер слайду 8
Елементи педагогічних технологій1. Групова (колективна)2. Ігрова технологія3. Інтерактивне навчання4. Мультимедійна технологія5. Проектна технологія6. Творчі завдання7. Нестандартні уроки8. Проблемне навчання
Номер слайду 9
Групова (колективна) технологія
Номер слайду 10
«Мікрофон»«Мікрофон»«Коло ідей»«Коло ідей»
Номер слайду 11
Гра – творчість, гра – праця. «Робота в парах, групова»
Номер слайду 12
«Метод ПРЕС»«Навчаючись – учусь»
Номер слайду 13
Мультимедійні технології
Номер слайду 14
«Акваріум»
Номер слайду 15
«Ажурна пилка»
Номер слайду 16
«Нестандартні уроки»
Номер слайду 17
Проектна діяльність
Номер слайду 18
Зацікавити мозок дитини - ось що є одним з основних положеньнашої доктрини, і ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневісмак,ми сказали б, навіть пристрасть до навчання. М. В. Остроградський1. Новітні, інформаційні технології сприяють реалізації творчого потенціалу особистості в життєвій перспективі та розвивають самостійність мислення вміння формулювати запитання вміння знаходити відповіді на них)2. Розвивають критичність та самокритичність мислення:уміння давати обʼєктивну оцінку явищ, власних дій і думокрозвивають цілеспрямованість мислення і вмінняздійснювати вибір дій для вирішення будь-якої проблеми розвивають глибину і гнучкість розуму: вміння конкретно і різносторонньо підходити до поставленої задачі, використовуючи, деформуючи її данірозвивають дисциплінованість розуму: обґрунтованість, визначеність, несуперечливість висновків
Номер слайду 19
Переваги використання інтерактивних технологій Учні: уміють спостерігати, аналізувати, використовувати одержану інформацію в різних ситуаціях. Володіють елементарними прийомами запамʼятовування, творчою уявою і мисленням. Мають великий словниковий запас. Можуть вільно висловлювати свої думки. Можуть співпрацювати в гопах і парах, самостійно організовувати свою роботу.